Trabzon'da acı su şifa dağıtıyor

 Trabzon'un Araklı ilçesi Bereketli Köyü sınırları içinde bulunan ve yörede acı su olara nitelendirilen şifalı su birçok hastalığa iyi geliyor. Özellikle böbrek taşı, mide rahatsızlığı, cilt hastalıkları ve göz hastalıkları gibi hastalıklardan şikayeti ol

Bölgesel 19.09.2012, 10:27
Trabzon'da acı su şifa dağıtıyor

 

Trabzon'un Araklı ilçesi Bereketli Köyü sınırları içinde bulunan ve yörede acı su olara nitelendirilen şifalı su birçok hastalığa iyi geliyor.
 
Özellikle böbrek taşı,
 
mide rahatsızlığı, cilt hastalıkları ve göz hastalıkları gibi hastalıklardan şikayeti olan kişilerin bu Sudan yararlanması öneriliyor.
 
Bereketli Köyü Şifalı Su Tesisleri İşletmecisi İlyas Altıntaş, 60 senedir bu tesiste şifa dağıtıldığını belirterek, "60 senedir bu tesiste şifa dağıtılıyor. Su bulunduğu yerden çıkıyor. Yaz-kış hep aynı akıyor. Ne azalma oluyor. Ne de çoğalma. Doktorlar tarafından bu su tavsiye ediliyor. Bazı hastalıklara iyi geldiğinde kanatlanmıştır. İnsanlar gelip burada taşlarını ve kumlarını düşürüyorlar. Böbrekteki bütün hastalıklara iyi geliyor. Yurt içinden olsun yurt dışında olsun bu suyu bilenlere gönderiyoruz. İsteyenler oluyor. Reklamımız olmadığı için insanların çoğuda bu suyu bilmiyor. Ama gerçekten bu su bir şifa kaynağı" ifadesini kullandı.
 
Altıntaş, şifalı suyun böbrek hastalıkları, göz hastalıkları, sindirim sistemine ve cilt hastalıklarına iyi geldiğini belirterek "Ayda bir tahlili bu suyun yapılıyor. Ramazan ayında su yetiştiremedik. Şifa bulmak isteyenler kuyruk oluşturdu. Bu işletme köy kuruluşuna ait olduğu için markalaştırma yapılmıyor, bütçe olmadığından dolayı patent olayı düşünülmüyor. Bu suyun bir patenti olması gerekiyor. Bu Sudan şifa bulanlar çok" diye konuştu.
 
Tesislerinin yol sorunu olduğunu kaydeden Altıntaş "Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından gelen insanlar, buranın yolundan dolayı bir daha buraya gelmek istemiyor. Bütün kuruluşlara yazı yazmamıza ve müracaat etmemize rağmen bir sonuç çıkmadı" şeklinde konuştu
Yorumlar (3)
münür 1 yıl önce
bu şifalı sudan nasıl getittire bilirim
Lazbiri 2 ay önce
Size gondere bilirim
Bunu 1 gün önce
Bunu biliyorum arkadaş için istiyom çöp begeniyorum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@