banner491

Trabzon'da 226 konut yapımına başladı

 Trabzon Belediyesi ile TOKi’nin ortaklaşa gerçekleştirdikleri Zağnos Vadisi Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında yapılması planlanan 226 konutun yapım çalışmalarına başlandı.  TOKİ tarafında Zağnos Vadisi’nin güney kısmında yapılan ve vatandaşlara teslim e

Trabzon'da 226 konut yapımına başladı

 

Trabzon Belediyesi ile TOKi’nin ortaklaşa gerçekleştirdikleri Zağnos Vadisi Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında yapılması planlanan 226 konutun yapım çalışmalarına başlandı. 
 
TOKİ tarafında Zağnos Vadisi’nin güney kısmında yapılan ve vatandaşlara teslim edilen 354 konutun devamında, Bahçecik Affan Kitapçıoğlu Lisesi’nin alt tarafı ile Erdoğdu Mahallesi Şelale Sokak’ın aşağı kesimlerinde planlanan226 konut için yüklenici firma yapım çalışmalarına başladı.
 
Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’u geleceğe taşımak için TOKİ ile ortaklaşa gerçekleştirdikleri kentsel dönüşümlerin tüm hızıyla sürdürüldüğüne dikkat çekerek, “ Zağnos Vadisi’nin güney kısmında daha önce TOKİ tarafından yapılan ve hak sahiplerine teslim edilen 354 konutu devamında planlanan 226 konutun yapılına başlandı. Çevre ve altyapı düzenlemeleri ile Trabzon’a modern ve çağdaş mekânlar kazandırmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.
 
TOKİ ile yaptıkları, Zağnos, Tabakhane ve Ayasofya müzesinin çevresinin kentsel dönüşümlerinde hak sahiplerine bugüne kadar 266 milyon TL ödendiğini kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, Çömlekçi Kentsel Dönüşüm projesinde vatandaşlarla görüşmelerin başlandığını dile getirdi. Narlıbahçe Kentsel Dönüşüm Proje çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu söz konusu projelerinin tamamlanmasıyla tarih ve uygarlık kenti Trabzon’un kabuğunu kıracağını da sözlerine ekledi.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Han
Ali Han - 7 yıl Önce

zağnos vadisi beton yığını oluyor....dikkat..eskisi gibi değil..çok önemli bir konu.sahildeki pis kokuya uzun zamandır çare düşünülmüyor.kimse lafını etmiyor.sahilde yürürken o pis kokuyu vatandaş ne kadar daha koklayacak...

uğur sünger
uğur sünger - 7 yıl Önce

sayın başkan; bahsettiğiniz,seçimlerde 61 proje dediğiniz şeyler 50 yıl içinde olurmu?projelerden kastınız seçim kazanma projesimi?akyazıyla kaç seçimi atlatmayı düşünüyorsunuz?

SIRADAKİ HABER

banner441