Trabzon'da 19 yaşında bir suç makinesi!

Trabzon’da Y.D. isimli genç cezaevinden çıktıktan sonra adli kontrol için gittiği Trabzon Adliye Sarayı'nın girişinde cebindeki baliyi polise vermemek için direnince büyüyen tartışma sonrasında tekrar cezaevine gönderildi.Edinilen bilgiye göre, 2001 yılın

Trabzon'da 19 yaşında bir suç makinesi!

Trabzon’da Y.D. isimli genç cezaevinden çıktıktan sonra adli kontrol için gittiği Trabzon Adliye Sarayı'nın girişinde cebindeki baliyi polise vermemek için direnince büyüyen tartışma sonrasında tekrar cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, 2001 yılında annesi babası tarafından öldürülen, babası da girdiği cezaevinde intihar eden Y.D. (19) bu olayın ardından 13 yaşında Kocaeli Çocuk Yuvası'na gönderildi. Burada çocuk yuvasından kaçan Y.D. uyuşturucu ve hırsızlık suçlarına karışırken, gittiği her yerde suç işlemeye başladı. 24 Aralık 2013 tarihinde işlediği suçlar nedeniyle Yargıtay'dan cezası onanan Y.D. cezaevine gönderildi. 30 Aralık 2013 Pazartesi günü Denetimli Serbestlik'ten yararlanmak için cezaevinden çıkartılan Y.D. ertesi gün adli kontrolü olduğu için Trabzon Adliyesi'ne gitti. Bali diye tabir edilen uyuşturucu madde bağımlısı olduğu için cebinde bulunan baliyi polise vermek istemeyen Y.D. ile polis arasında tartışma yaşandı. Bu olayın ardından Y.D. tutuklanarak tekrar cezaevine gönderildi.

Öte yandan, 2007 tarihinden itibaren Türkiye’nin değişik illerinde 92 suça karışan Y.D.’nin madde bağımlılığı tedavisi görmek için İl Sağlık Müdürlüğü'ne başvurduğu öğrenildi.

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
isa sayar
isa sayar - 6 yıl Önce

Suç işleyen insanlar genelde bunu iman eksikliğinden yapıyorlar. Hırsızlığın ya da cana kıymanın günah olduğunu bilmiyorlar. Bu yüzden bu arkadaşımızın bir daha suç işlemesini engellemek istiyorsak onu cezaevine değil camiye, hocaya teslim etmek gerekir. İyiğ bir din eğitimi ile gönül gözü açılmalıdır. Zaten dünyadaki psikolojik rahatsızlıkların %99'u iman eksikliğinden kaynaklanıyor. Namaza başlayınca çoğu psikolojik rahatsızlık kendiiliğinden düzeliyor ki bu da ALLAH'ın varlığının ve İslam'ın doğruluğunun en önemli ispatlarından biri.

adil türk
adil türk - 6 yıl Önce

Yaşadığı hayat çok üzücü.

burak egemen
burak egemen - 6 yıl Önce

Tayyip 5 vakit namazını kılan biri yaptıkları ortada onda da iman eksikliği mi var?

SIRADAKİ HABER