banner192

Trabzon'a ucube yapmayı bırakın

 Trabzon’un sorunlarını yakın takibe alan bu yönde sivil toplum örgütleriyle de her zaman ortak akıl üretmeye çalışarak çözümler noktasında  örnek olan   Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin  Kaya Trabzon’da  ortaya çıkan  Karayolları tarafından

Trabzon'a ucube yapmayı bırakın

 

Trabzon’un sorunlarını yakın takibe alan bu yönde sivil toplum örgütleriyle de her zaman ortak akıl üretmeye çalışarak çözümler noktasında  örnek olan   Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin  Kaya Trabzon’da  ortaya çıkan  Karayolları tarafından  yapılması planlanan  Ayasofya ve Reşatiye kavşağı sorunu için önemli açıklamalar yaparak Karayollarına “Oldu bitti ile buralara yapamazsın. Bu şehrin sahipleri var” diyerek yarılarda bulundu.  
 
TRABZONA LEKE VURMA 
Kaya Karayollarının ben yaparım mantığı ile hareket ettiğini belirten Kaya yazılı açıklamasında şunları söyledi: “Karayolları  ’Ben yaparım’ mantığı ile hareket etmemeli. Buna Trabzon izin vermez. Reşatiye kavşağında yapılmak istenen yeni bir ucube yaratmaktır. Bu şehir Boztepe çıkıştaki o ucubeyi hala görmektedir. Bu Trabzon için yeni bir leke olacaktır. Reşatiye kavşağı ihale edildiği günlerde belediyle başkanı ile görüştüm. Karayollarının başka bir alternatif üretmediğini bu projede direttiği için başka çözümün olmadığını bana söyledi.  Bizde hem zemin olarak bu sorunun çözüleceğini söyledik. Belediye başkanı, yardımcıları, meclis üyeleri daha doğrusu Trabzon’u sevenlerin Karayollarının bu projesine gönülden evet demediği yerde  hep birlikte bu projeye karsıyız. Trabzon’a büyük sorun teşkil edecek kavşağı Karayollarının neye göre yapmak istediğini sormak istiyoruz. Çözüm yerine çözümsüzlük yaratmak bu şehre verilecek en büyük zarardır..Reşatiye kavşagı projesi sadece doğu batı yönünü sorununu çözer,yine kuzey güney sorununu çözmeyecektir’
 
ORTAK AKIL İLE YAPILMALI
 ‘20 sivil toplum örgütü olarak  Trabzon’un sorunları ve çözümleri noktasında ortak akıl oluşturmak için bir İl Danışma  Kurulu Platformu  kurduk. Bu platformda   Karayollarının yapmayı planladığı Ayasofya ve Reşatiye kavşakları  destek görmedi. Bu yönde İnşaat Mühendisleri Odası,Peyzaj mimarlar Odasından  alternatif kavşaklar konusunda bilgi istedik. Bizim görüşümüz hem zemin olarak bu sorunların aşılması. Bu konu İl Koordinasyon kurulunun da gündemine geldi. Yaptıkları toplantıda bunu görüştüler.Karayolları öyle oldu bitti ben yaparım  mantığı ile  hareket edemez. Bu projelerin arkasında kamuoyu desteği yoktur. Bu şehrin dinamikleri,sivil topum örgütleri ve en önemlisi Belediyesi var. Önce bunların görüşleri alınacak,alternatifler ortaya konacak.  Ortak akıl üretilecek. Karayollarının  bugün yapmak istediği   bir dayatmadır.Yeni  ucubeler yaratmaya  kalıcı bir leke  ortaya koymaya kimsenin hakkı yoktur.’
 
6 KAVŞAK BİRLİKTE DÜŞÜNÜLMELİ..
 ‘ Bizim il danışma platformu olarak  görüşümüz şudur.  6 önemli kavşak olan Beşirli, Ayasofya, Reşatiye,Moloz,Çömlekçi ve Transit yolun şehrin  doğuya açılan kapısı olan Erzurum yolu bağlantısının olmayışından dolayı Değirmendere kavşağı da büyük önem taşımaktadır. O nedenle bu 6 kavşak birlikte düşünülerek  ortak akılla çözülmeli. Hem daha ucuz olur hem de Trabzon bir daha kavşak sorununu gündemine almaz. Bu konuda önümüzdeki hafta  il danışma kurulu olarak Belediye başkanımız Sayın Orhan Fevzi Gümrükcüoğlu  ve  Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar’ı ziyaret ederek   bir görüşme yapacağız.
 
GİDERKEN LEKE BIRAKMAYIN
Onca yıldır gördüğümüz üzere bu şehre gelip kısa ve uzun süreli görev yapmış ve buradan gitmiş  bürokratların bir çoğu bu şehri düşünmeden sonradan büyük tartışmalara meydan veren  çirkin ve kullanılmaz   yapılar bırakmıştır. Buna  hiç kimsenin hakkı yoktur.Bu şehrin sorunlarını Belediyemizin öncülüğünde sivil toplum örgütleri ile birlikte ortak akıl ile çözmek hepimizin görevidir. Çünkü belediyemiz yanlışa müsaade etmez.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mss - 5 yıl önce
Limana, Atapark' ada kavşaklar yapılmalı ayrıca Moloz- Çömlekçi arası proje üretilerek sahil yolundan ayırılmalı...
Avatar
hürriyet - 5 yıl önce
Siz Samsun'a gittiniz mi hiç. Samsunun girişinden Çevre Yoluna kadar köqrülyü kavşak var. ben akşamları orada trafikte yarım saat beklemek zorundamıyım. Benim için önemli olan trafiğin akması, birilerinin para kazanması değil.