banner556

>

Trabzon Yeni Adalet Sarayı'na Kavuşuyor

Trabzon’un Yomra İlçesi Kaşüstü Beldesi’nde 2010 yılında yapımına başlanılan ve 28 milyon 478 bin liralık bütçeyle bitirilmesi planlanan  yeni adliye sarayı binasının inşaatı tüm hızıyla sürüyor.Yeni adliye binasının ne zaman bitirileceğini ise Cumhuriyet

Bölgesel 15.10.2012, 15:09
Trabzon Yeni Adalet Sarayı'na Kavuşuyor

Trabzon’un Yomra İlçesi Kaşüstü Beldesi’nde 2010 yılında yapımına başlanılan ve 28 milyon 478 bin liralık bütçeyle bitirilmesi planlanan  yeni adliye sarayı binasının inşaatı tüm hızıyla sürüyor.

Yeni adliye binasının ne zaman bitirileceğini ise Cumhuriyet Başsavcısı Adem Kul açıkladı.
 
57.jpg
 
Dün Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret eden Adem Kul, Kaşüstü'nde inşaatı son hızla devam eden yeni adliye binasının 2013 yılının başında tamamlanacağını ve aynı yılın ortalarında  faaliyete geçeceğini açıkladı. 
 
Bölge Adliye Mahmekesi Cumhuriyet Başsavcısı Alaattin Soylu da, Trabzon’da 21 bin metrekare alana ihtiyaç bulunduğunu belirterek Türkiye’de kurulan 15 bölge adliye mahkemesi içinde sadece Trabzon’da yeni bina yapılmadığını ve şu an 7 bin metrekare alanlarının bulunduğunu belirterek, “Toplam 7 dairemiz vardı, bu sayı 8’e çıktı. Eğer 9’a çıkarsak bunun için yer yok” dedi.
Yorumlar (2)
ibrahim namlı 8 yıl önce
adaleti adaletli şekilde dagıtmak önemli olan.sen binayı yap dur neye yarar.
MEHMET KÜÇÜK 8 yıl önce
Tüm kuruluşlar kaşüsdüne yapılmasının anlamını bilmek isderim.Trabzonda yer yok mu.Bu konuda yerel basının bilgisi varmı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@