Trabzon Valisi Öz yatırım müjdesi verdi

Araklı Kaymakamı Adnan Tezcan, Belediye Başkanı Recep Çebi ve belde başkanları Trabzon Valisi Abdil Celil Öz'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.Ziyarette Araklı İlçesinde önemli yatırımların yürütüldüğüne vurgu yapan Vali Öz, "İlçelerde kamu kurumları, s

Trabzon Valisi Öz yatırım müjdesi verdi

Araklı Kaymakamı Adnan Tezcan, Belediye Başkanı Recep Çebi ve belde başkanları Trabzon Valisi Abdil Celil Öz'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Araklı İlçesinde önemli yatırımların yürütüldüğüne vurgu yapan Vali Öz, "İlçelerde kamu kurumları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları el birliği içersinde çalışırlarsa pek çok konu daha iyi başarılabilir ve hizmetler daha rahat yürüyebilir. Trabzon genelinde olduğu gibi Araklı ilçemizde de güzel bir çalışma ortamının olduğunu görüyoruz. Bugüne kadar kamu ve yerel yatırımlarında eğitimde, sağlıkta Devlet Su İşleri ve diğer kurumlarımızın yatırımlarında, Karayollarında, kırsal ve kentsel altyapıda önemli yatırımlar ve hizmetler yapılmış yapılmaya devam etmektedir.

Bu Pazar günü Çevre ve Şehircilik Bakanımız ile Orman ve Su İşleri Bakanımızın da katılımıyla Araklı başta olmak üzere ilimizdeki önemli dere ıslahı ve İller Bankası yatırımlarının temelini hep birlikte atacağız.

Araklı ilçemiz ile birlikte Trabzon geneli önemli yatırımlar alıyor. Pek çok bakanlığımızın önemli yatırımları var.

Devam eden inşaatlar var. Belediyelerimizin yatırımları var.

abdil_celil_oz.jpg

Büyükşehir yönetimine geçmekle birlikte araklı ilçemizde yeni bir yapı oluşacak. Köyler mahalle sistemine geçecek. Altyapı hizmetlerinde farklı projeler farklı hizmetler gündeme gelecek. Bu süreci hep birlikte başarıyla yürüteceğiz" dedi.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi ise, ilçesinde yürütülen çalışmalar hakkında Vali Öz'e bilgi verdi.

Öte yandan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz'e hayırlı olsun ziyaretleri sürerken Toprak Mahsulleri Ofisi Trabzon Şube Müdürü Vahit Özer ve beraberindekiler Trabzon Valisi Abdil Celil Öz'e hayırlı olsun ziyaretinde bulunanlardandı.

Ziyaretin gündemini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye genelinde yaklaşık 9 ay önce başlatılan 'Ekmek İsrafını Önleme' kampanyası oluşturdu.

Ekmek israfı kampanyasının önemine değinen Vali Abdil Celil Öz, başlatılan kampanyaya destek verdiğini ve tüm Trabzonlulardan da verdikleri desteği sürdürmelerini istedi.

17 Ocak 2013 tarihinde başlatılan 'Ekmek İsrafını Önleme'

kampanyasının geçen süre zarfında toplumda duyarlılık ve farkındalık oluşturduğunu ifade eden Vali Öz, kampanyanın ayrıca dünyadaki açlığın önlenmesinde büyük faktör olacağına işaret etti, Vali Öz, "Dünyamızda israftan kaynaklanan açlığın üst noktalarda olduğunu biliyoruz.

Maalesef gıda israfının başta ekmek olmak üzere inanılmaz yüksek boyutlarda olduğunu, özellikle Afrika'daki insanlığın aç kalmasına neden olduğunu görmekteyiz. Dünya genelinde yılda ortalama 870 milyon insan yetersiz beslenmektedir. Bu yüzden de yaklaşık 10 milyon insanın hayatını kaybettiğini üzülerek görüyoruz. Bu israfın önüne geçmek için ülkemizde sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan 17 Ocak 2013 tarihinde ekmek israfını önleme kampanyasını Ankara'da başlattı. Biz de bu yönde ilimizde başlatılan kampanyayı destekliyor, tüm hemşehrilerimizden kampanyaya verdikleri desteği sürdürmelerini istiyoruz" dedi.

HALKIMIZ İSRAF KONUSUNDA DUYARLI HALE GELDİ

TMO Şube Müdürü Vahit Özer ise, "TMO Genel Müdürlüğümüzün 17 Ocak 2013 tarihinde başlattığı 'ekmek İsrafını Önleme' kampanyasını Trabzon Şube Müdürlüğü olarak hinterlandımızdaki Giresun, Rize, Artvin, Gümüşhane illerimizin mülki ve idari amirlikleri, üniversiteler, okullar ve diğer kamu kurum ve kuruluşların destekleri ile bilgilendirme toplantıları, panel, kampanya sunumları, kamu spotu, bayat ekmek, yemek ve tatlı yarışmaları, şiir ve kompozisyon yarışmaları ve diğer etkinlikler yapmak suretiyle devam ettiriyoruz.

Kampanya süresi içersinde halkımız ekmek israfı konusunda bilinçlendirilerek duyarlı hale getirilmiştir" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.