Trabzon son üç ayda 4 şehit verdi!

 Son yıllara göre 2012 yılının yaz aylarında artan terör saldırılarına yüzü aşkın şehit veren emniyet güçleri dur durak bilmeden operasyonlarına devam ederken son üç ay içerisinde Trabzon’a 4 şehit 2 yaralı asker geldi.Bu şehitlerin ilki Hakkari’nin Dağlı

Bölgesel 18.09.2012, 09:58
Trabzon son üç ayda 4 şehit verdi!

 

Son yıllara göre 2012 yılının yaz aylarında artan terör saldırılarına yüzü aşkın şehit veren emniyet güçleri dur durak bilmeden operasyonlarına devam ederken son üç ay içerisinde Trabzon’a 4 şehit 2 yaralı asker geldi.

Bu şehitlerin ilki Hakkari’nin Dağlıca üst bölgesi askeri yerleşkesine saldıran eli kanlı terör örgütünün şehit ettiği Ali Yasin Erosmanoğlu. Şehit onbaşı Erosmanoğlu’nun vatani görevini yaptığı Hakkari Dağlıca’da 12 asker ile birlikte şehit olmuştu. 

Şehit onbaşı Erosmanoğlu ile birlikte aynı kışlada vatani görevini yaparken aynı saldırıda yaralanan diğer bir Trabzonlu ise piyade er Ömer Arslan’dı. Arslan vücuduna saplanan şarapnel parçalarıyla ağır yaralanmış Ankara GATA’da tedavi altına alınmıştı.

Son 3 ay içerisinde Trabzon’a gelen ikinci şehit ve ikinci yaralı ise Afyon’da meydana gelen patlamada şehit olan 25 Mehmetçik arasından geldi. Afyon’da askeri kışlada mühimmat deposunda istif çalışması sırasında henüz nedeni belli olmayan bir patlama meydana geldi. Patlamada Piyade Onbaşı Onur Fikret Dulger şahit olurken Trabzon Sürmene doğumlu Karabüklü Piyade Onbaşı Fethi Tuna yaralanmıştı.

Bir ateşte Trabzon’a Bingöl Karlıova’dan düştü. KCK yapılanması davası görevinden dönen Bingöl Çevik Kuvvet ekipler amirliğine bağlı otobüse saldıran hain terör örgütü PKK 8 polisimizi şehit etti. Şehit olan polisler arasında Trabzonlu şehit polis Ümit Yıldırım’da yer altı. Şehit polisin Araklı’da bulunan evine ateş düştü.

Bugün Trabzon havalimanına ikinci Bingöl saldırısında şehit olan Bayburtlu İdris Karakaşoğlu geldi.

Böylelikle Trabzon havalimanını Son üç ayda 4 şehide uğrak noktası oldu.

 

Yorumlar (1)
toprak sengun 8 yıl önce
bunca şehit karşısında susan ve tepki gösterenı linç eden zavallılar siz böyle devam edin daha çok tabut gelecek...siz nasıl trabzonlusunuz ?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@