Trabzon özür bekliyor

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Adnan Günnar TBMM Kadın-Erkek fırsat eşitliği komisyonunun Trabzon’da yaptığı toplantıda Trabzonlu Kadınlarla ilgili çirkin ifadeler kullanarak büyük tepki çeken CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman’ın özür dileyeceği yerde

Bölgesel 10.12.2010, 17:33
Trabzon özür bekliyor

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Adnan Günnar TBMM Kadın-Erkek fırsat eşitliği komisyonunun Trabzon’da yaptığı toplantıda Trabzonlu Kadınlarla ilgili çirkin ifadeler kullanarak büyük tepki çeken CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman’ın özür dileyeceği yerde “bu sözleri söylemedim” demesine tepki gösterdi.

 

TRABZON ÖZÜR BEKLİYOR

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Adnan Günnar TBMM Kadın-Erkek fırsat eşitliği komisyonunun Trabzon’da yaptığı toplantının basına açık bölümünde, ‘Trabzon’un kırsalından batıya kızlar satılıyor’ biçiminde çirkin ifadeler kullanarak büyük tepki çeken CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman’ı Trabzon halkından özür dilemeye çağırdı. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Günnar “Görevi tespitler yapıp sorunları irdeleyip çözmek olan ancak bunun aksine Trabzon’da bu tür bir yaklaşım göstermek tipik bir CHP zihniyeti olsa gerek. Sayın Arıtman hem mecliste hem de kamuoyunda kullandığı üslupla çapını belli etmiş bir siyasetçidir. Sayın Arıtman’ın bu sözlerini başta annelerimiz ve kız kardeşlerimiz ve Trabzon hanımları olmak üzere halkımıza yapılmış bir hakaret olarak görüyoruz. Ayrıca Artmanın geçmişten gelen fişleme alışkanlığını da devam ettirdiği toplantıda adeta başörtülü avına çıkmış görüntü içersindeydi. Burada Sayın vekilimiz Safiye Seymenoğlu kendisine gerekli cevabı vermiştir. Ancak Sayın Arıtman özür dileyeceğine bir açıklama yaparak bu ifadeleri kullanmadığını kendisine bir karalama yapıldığı söylüyor. Bu sözleri söylemedim demek CHP’de son zamanlarda alışkanlık halini alan önce söyleyip sonra inkar eden bir siyaset şekline dönüşmüştür. Ulusal ve yerel medyanın an ve an takip ederek kayıt altına aldığı sözleri söylemedim demek “özürü kabahatinden beter” anlamına gelir. Sayın Arıtman’ın bir bayan milletvekili olarak kadınlara yönelik tavrını kabul etmiyor ve esefle kınıyoruz” dedi.

 

CANALİOĞLU’NA TEPKİ

Ayrıca konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan CHP Trabzon İl Başkanı Volkan Canaioğlu’nun tepkisini de “sözde” bir tepki olarak gördüklerini ifade eden Günnar şunları söyledi. “Yerelde genellikle CHP politikalarından uzak görüntü vermeye çalışan Sayın Canalioğlu her zaman olduğu gibi bu olayı da kendi lehine çevirme peşindedir. Açıklamayı bu kaygı içersinde yapılmış olarak değerlendiriyoruz.  “ Talihsiz bir açıklama oldu ve bu sözler Sayın Arıtmanı bağlar” demesi yetmez. Artık Türkiye’de siyaset algısı değişti. Milletimiz kimin nerede nereye hizmet ettiğini çok iyi biliyor. Bu zihniyetlere hak ettiği cezayı sandıkta her zaman verdiğini yinede zamanı geldiğinde bu durumu değerlendireceğini ve halkımızı hakir gören anlayışın hiçbir zaman bu ülkede bu sebeple iktidar olamayacağını biliyoruz”

 

10 ARALIK İNSAN HAKLARI GÜNÜ

Öte yandan AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Adnan Günnar 10 Aralık İnsan Hakları Günü sebebiyle mesaj yayınladı. Günnar mesajında İnsanlık onuruna yakışan hak ve özgürlüklerin daha iyi noktalara taşınması amacıyla uluslar arası alanda ilk temel belge sayılan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilişinin yıldönümü olduğunu hatırlatarak "İnsan hakları dünyada en çok çiğnenen değerler arasındadır. Geçmişte Türkiye insan hakları ihlalleri yüzünden en çok tazminat ödeyen ülkelerden biri idi. Türkiye son yıllarda bu ayıbından kurtularak insan haklarının uygulanması konusunda önemli aşamalar katetti. Anayasada yapılan son değişiklikler ve AB’ye uyum yasalarına yönelik düzenlemelerle insan hak ve özgürlüklerini güvence altına alan önemli adımlar atıldı. Seçimlerden sonra yapılacak yeni ve tam bir sivil bir anayasa ile Türkiye insan hak ve hürriyetleri konusunda çok daha iyi noktalara gelecek" dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (6)
Tatar Kemal 9 yıl önce
Trabzon gibi bir Türkiye sevdalısı şehirden bu chp'ye bir tek bile oy çıkıyorsa ben bu duruma üzülürüm arkadaş. benim memleketimden chp gibi bir partiye bir tek bile oy çıkmamalı.
OziloZ 9 yıl önce
Bizi bu hallere getiren 60 yıldır iktidarda olan birbirinin aynı partilere mi oy verelim? Demokrat parti - adalet partisi - anap - akp. Bunlar birbirinden zerre farkı olmayan, geride kalan 60 senede iktidar olan partiler. Eee nerdeyiz peki? Ne jeopolitik konumumuzu kullanabiliyoruz, ne de belimizi doğrultabiliyoruz. Milyonlarca işsiz, bir o kadar da açlık sınırında yaşayan var. Tabi pembe gözlüklerle bunlar görülmez. Ekranlarda, gazetelerde gördüklerimize kolayca inanabiliyoruz. Siyaset yapmıyor partizanlık yapıyoruz. Evet, bence de CHP'ye oy vermeyelim. Hak etmiyor oy almayı. Ama bunun alternatifi AKP, MHP ya da başka bir parti değildir. Halk olarak kendimizi siyasetçilerin oyuncağı, geçim kaynağı olmaktan çıkarmalıyız. Koyun olmaktan kendimizi kurtarmalıyız. Bunu da geniş katılımlı bir halk tepkisi ile yapabiliriz. Ama maalesef bunlar hep sözde kalır. Çünkü bizim mantelitemiz "bana dokunmayan yılan bin yaşasındır". Maalesef.
muzafferdagli 9 yıl önce
tabi dediğiniz gibi koyun gibi bakmaktansa .. sosyalleşip milletvekili olun iyi düşündüğünüz işleri siz gerçekleştirin hadi bakalım..
fatihten 9 yıl önce
evet 60 yıldır sağ partiler ve bunların neden olduğu darbeler, tünelin uçları, krizler, hiç bir şey yapamazlarsa dönüm böyle hurafe şeylere sarılmalar, islamiyeti kullanmak, bir türlü hakça dağıtım yok, birileri yürü kulum, hakan Şükürün devlet kanalından nemalanması gibi, bu ne zaman biter onu da bilemiyoruz, evet CHP tam iyi olmasa bile demokrasi isteyen en iyisidir, keşke daha iyisi olsa, işte öğrencilerin uğradığı ve aman ha fazla ileri gitmeyin diye Bahçeli ve Burhan Kuzunun anti demokratik Amrikanvari tehditleri hemn geldi, demek ki ülkemizde ileri yaşam düzeyi fakirler için deyil, belirli kısımlar için ki bu siyasiler hemen anti demokratik oluyorlar, birleşiyorlar, 68 kuşağı ne yapmış kimin malını gaspetmiş acaba, neye karşıymış, hani bunlar demokrasi istiyorlardı, uyuduğumuz yetti artık, sürekli korkutulan baskıyla, dayakla, dinle uyutulan bir millet olduğumuzdan bizi neredeyse bölecekler, artık allahaşına uyanalım da bir düşünelim, nerdeyse bir asırdır uyuyoruz
storm 9 yıl önce
Evet aynen oyle bunlar bize mustehaktir. Cunku biz cok yumusadik bu son senelerde. Artik bilmiyorum nedeni natasalarmidir yoksa baska bir seymidir bilinmez tabi. Artik onune gelen herkes Trabzon a kufrediyor, salliyor. Kafamiza vuran ekmegimizi elimizden aliyor. Gs, bjk, fb formalariyla millet Trabzon un ortasinda govde gosterisi yapiyor. Peki biz bunlara ne zaman dur diyecegiz.
OziloZ 9 yıl önce
Bu ülke adına bir şeyler yapmak için milletvekili değil millet olmak gerekiyor. Adı üstünde o vekildir. Bana vekalet eden kişidir. Ben onu değil o beni el üstünde tutmalıdır. Gelen iktidarlar hiç bir şey yapmamışsa da bu onlardan çok onları oraya gönderenlerin kabahatidir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@