banner491

Trabzon Kızılay'da etkinlik var

 Kızılay Trabzon İl Başkanlığına bağlı Trabzon Kızılay Gençlik kolları 31 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında kutlanacak olan Kızılay haftası nedeni ile Trabzon Atatürk Alanında bulunan Meydan Parkında etkinlikte bulunacak.Kızılay Haftası nedeniyle etkinlik

Trabzon Kızılay'da etkinlik var

 

Kızılay Trabzon İl Başkanlığına bağlı Trabzon Kızılay Gençlik kolları 31 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında kutlanacak olan Kızılay haftası nedeni ile Trabzon Atatürk Alanında bulunan Meydan Parkında etkinlikte bulunacak.

Kızılay Haftası nedeniyle etkinlik düzenleyeceklerini belirten Trabzon Kızılay Gençlik Kolları İl Başkanı Semiha Karaosmanoğlu,” Savaşta ve barışta, sosyal hayatta, uluslararası alanda ve afetlerde birçok görev üstlenen Türk Kızılayı, mensubu olduğu hareketin 7 temel ilkesinden biri olan 'gönüllülük' esasına göre çalışmalarını yürütmektedir. Türk Kızılayı'nın sonsuz bir özveriyle gerçekleştirdiği çalışmalarda temel gücü yardımsever halkımız ve Kızılaycılık ruhudur. Toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak gibi önemli görevler üstlenen ve birçok konuda da öncü olan Türk Kızılayı; kan, ilk yardım, afet müdahale, sağlık, sosyal hizmetler, gençlik ve gönüllülük çalışmaları ile eğitim alanlarında da hizmetler sunmaktadır."dedi.

Kızılay’ın kan bağışına aşırı önem verdiğini ifade eden Karaosmanoğlu “ Kan Acil değil Sürekli bir ihtiyaçtır. Kan üretilemeyen bir dokudur ve halen tek kaynağı sağlıklı bağışçılardır. Kan bağışı hem toplumsal hem kişisel açıdan çok önemlidir. Eğer kan verir isek vücut yeni kan üretir ve bu vücut için yararlıdır. Her yıl binlerce insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Buna karşılık yapılan araştırmalar, yaklaşık 72 milyon insanın yaşadığı Türkiye’de yıllık kan bağış oranının, nüfusun %1′i kadar olduğunu gösteriyor. Oysaki kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin sağlığını da olumlu yönde etkiliyor.”söyledi.

Konuşmasının son bölümünde Karaosmanoğlu Meydan Parkında yapacakları etkinliğe herkesi davet ettiklerini ifade etti. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner441

banner494