7m


7m

hyundai

Trabzon Kamyoncu Esnafı dertli

Trabzon Kamyoncular Odası, kantar uygulamalarından ve park sorunundan şikayetçi olduklarını belirtti.Konuyla ilgili Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nden basın açıklaması düzenleyen Trabzon Kamyoncular Odası Başkanı Şükrü Bekar, “Göreve başladığımızdan beri,

Bölgesel 10.01.2012, 15:45
Trabzon Kamyoncu Esnafı dertli

Trabzon Kamyoncular Odası, kantar uygulamalarından ve park sorunundan şikayetçi olduklarını belirtti.

Konuyla ilgili Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nden basın açıklaması düzenleyen Trabzon Kamyoncular Odası Başkanı Şükrü Bekar, “Göreve başladığımızdan beri, ağırlık kontrolleri üzerinde önemle durduk. 24 saat kantar uygulamasının kamyoncu esnafının olmazsa olması olduğunu söyledik. Bu zaman zarfında bölgemizde Gümüşhane İkisu, Giresun Keşap ve Artvin Hopa’da kantar kuruldu. Kantarlar personel ve tartı konusundaki sorunları nedeniyle halen işlev görmemektedir. Bu durum haksız rekabete yol açmıştır. Bizim oda olarak girişimlerimiz sonucu bölgemizdeki işverenlerle kantar uygulamasına gecene kadar yenide, ağır tonaj yüklenmemesi konusunda görüş birliğine vardık ve şuan Trabzon’da büyük oranda tonaj uygulamasına geçilmiştir. Ancak bunun sürdürülebilir olması için bir an önce mevcut kantarların faaliyete geçmeleri gerekmektedir” dedi.

Trabzon’un bir liman ve ticaret kenti olması nedeniyle kamyonlar için şehir içinde çok önemli park sorunu olduğunu belirten Bekar, “Muayene istasyonun yanındaki alanda park eden araçlarımız buranın oto galericilere verilmesi nedeniyle buradan atılmışlardır. Kamyoncunun üvey evlat muamelesi gördüğü bir kez daha ortaya konmuştur. Yetkililerden kamyoncunun park sorununa çözüm bulmasını bekliyoruz. Yıllardır devam eden Trabzon-Maçka karayolunun halen bitirilmemesi, işaret ve trafik levhalarının yetersizliği, ışıklandırmanın ve yaya geçitlerinin olmaması nedeniyle ölümlü trafik kazaları artarak devam etmektedir. Trafiğe verilen kurbanlar anne ve babanın yüreğini yakarken bu konuda yetkililerin hiç mi vicdanı sızlamıyor kamuoyu önünde soruyoruz? Bu yol yapımının bir an önce tamamlanması can ve mal güvenliği açısından çok önemlidir. Yetkilileri göreve davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@