Trabzon çömlekçi için ilk imza atıldı

Trabzon'un en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri olan ‘Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde ilk imzalar atıldı. Hak sahibi vatandaşların anlaşmak için yoğun ilgi gösterdiği Çömlekçi Kentsel Dönüşüm projesi için ilk imzalar Trabzon Belediye Başkan Ya

Bölgesel 08.11.2012, 11:34
Trabzon çömlekçi için ilk imza atıldı

Trabzon'un en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri olan ‘Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde ilk imzalar atıldı. 

Hak sahibi vatandaşların anlaşmak için yoğun ilgi gösterdiği Çömlekçi Kentsel Dönüşüm projesi için ilk imzalar Trabzon Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Çolak ile emekli öğretmen Cevher Karslı ve Abdulbaki Melek arasında imzalandı.
 
Trabzon’un dev kentsel dönüşümlerinden biri olan Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde Ekim ayı içerisinde Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel’in nihai olurları imzalamalarının ardından vatandaşlarla görüşmelere başlanan Çömlekçi’de artık Türkiye’de başarı ile uygulanan kentsel dönüşümden nasibini alıyor.
 
Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu göreve geldiklerinde verdikleri sözler doğrultusunda kentsel dönüşüm alanına alınarak projelendirme çalışmaları tamamlanan ve vatandaşlarla görüşmelere başlanan
 
Çömlekçi’de ilk imzaların atıldığını kaydederek, “Bilindiği gibi kentsel dönüşüm yapılacak alanda daha fizibilite çalışmaları tamamlandı, halihazır haritaları çıkartıldı,, Gayrimenkul değerleme çalışmaları bitirildi, alan üzerinde uygulanacak projelerle ilgili çalışmalar sonlandırıldı ve son olarak Ekim ayı içerisinde TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel ile imzaladığımız nihai olurların ardından ada ada yapılacak Çömlekçi’de hak sahipleri ile görüşmelere başladık ve ilk imzalar atıldı. Trabzon’a hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
 
ANNEMİN EN ÖNEMLİ VASİYETİ GERÇEK OLDU
 
Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında hak sahiplerinden ilk imzayı atan emekli öğretmen Cevher Karslı, yapılan anlaşmanın kendisi için çok farklı bir anlamı olduğunu belirterek "Rüyalarda görüp de gerçekleşebileceğini hiç düşünmemiştim; ta ki ilk imzayı atanan kadar.
 
Hep söylenen bir laf vardır ‘hayaldi gerçek oldu’ işte tam da anlamını bulduğu yerdeyiz. 86 yaşında vefat eden rahmetli annem Çömlekçi kentsel dönüşümünün tamamlandığını görmeyi çok arzu ediyordu. Bizlere verdiği son vasiyetinde 'Eğer ben öldükten sonra bu iş gerçekleşirse gelir mezarımın başında anne rahat uyu artık bu binalar yıkılıyor, yerine temiz binalar kurulacak' dersiniz demişti. Cuma günü ilk iş olarak rahmetli anneciğimin mezarına gidip vasiyetini yerine getireceğim.
 
Attığım bu imza benim için çok farklı anlamalar içeriyor. Tamamen Trabzon'un menfaatini düşünerek böyle bir anlaşma yapmaktan dolayı tarifi imkansız duygular yaşıyorum. Bu projenin gerçekleşmesini sağlayan Hükümetimize, TOKİ'ye ve Belediyemize şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.
 
Görüşmeler neticesinde anlaşmaya varılan diğer bir hak sahibi Abdulbaki Melek, "Ankara’da gerçekleştirilen Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi’ni hep kıskanmışımdır. Çok şükür ki artık bizde de böylesine büyük bir kentsel dönüşüm gerçekleştirilecek ve havaalanı istikametinden kentimizi ziyarete gelen misafirlerimize mahcup olmayacağız.
 
Çocukluğumun geçtiği doğup büyüdüğüm mahallemin son yıllarda ki ahlaki ve görsel o çirkin görüntüsünden kurtulacak olmasına çok seviniyorum. Emeği geçenlerden Allah razı olsun hepsine canı gönülden teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Yorumlar (2)
adil türk 8 yıl önce
Trabzon bu proje ile liman tünel çıkışından terminale kadar bütün çirkin görüntü yok olacak .Trabzon pırıl pırıl marka bir kent olma yolunda önemli bir adım daha atmış olacak.Görsellik daha iyi olacak.
ERSİN MAHMUTOĞLU 8 yıl önce
Çömlekçi Rusya İle ülkemiz arasında sosyal bir köprüdür.Çömlekçi kapatılamaz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@