Trabzon çok zor durumda

Haber61 – Haber Merkezi – Trabzon’da yatırımlar durdu özellikle bir senede bölgede geliştirilen yatırımlar ilerlemiyor. Kentsel dönüşümler ortada kalmış durumda. Özellikle Zafer Mahallesi yıkıldı ve Suriye’deki iç savaş gibi bir görüntü ile enkaz şeklinde

Bölgesel 08.12.2014, 12:39
Trabzon çok zor durumda

Haber61 – Haber Merkezi – Trabzon’da yatırımlar durdu özellikle bir senede bölgede geliştirilen yatırımlar ilerlemiyor. Kentsel dönüşümler ortada kalmış durumda. Özellikle Zafer Mahallesi yıkıldı ve Suriye’deki iç savaş gibi bir görüntü ile enkaz şeklinde bekliyor. Çömlekçi bir taraftan yıkılıyor durumu belli değil.

Trabzon’un geliştirecek fakat bir türlü harekete geçmeyen; Trabzon Lojistik Merkezi, Trabzon Demiryolu, Akçaabat Şinik Sanayi Bölgesi, Trabzon Havalimanı İkinci Pist, Trabzon’a ikinci devlet üniversitesi, Arsin Organize Sanayi geliştirilmesi ve Trabzon Güney Cevre yolu yapımı. Bu projelerin bir tülü tamamlanmıyor yada daha başlanmadı. Haber61 olarak çağrımız Trabzon siyasetine birlik olma zamanı gelmedi mi?

Trabzon bu yatırımları yapma bilmesi için birlik ve beraberlik olması gerektiğini Trabzon Milletvekili Eski Bakan Erdoğan Bayraktar her defasında dile getiriyor. Bayraktar, “ Trabzon’a yatırım gelmesi için birilerini öne çıkması gerek. Bizlerinde onlara destek olması gerek. Trabzonlu olarak birbirime çelme takan değil destek olan bir tavır sergilememiz gerekli.”dedi.

Bayraktar, “ Devlet denetimini artırmalıyız. Siyaset kavgalı iştir ama Trabzon’da bir beraberlik var. Bu birlikteliği de artırmamız lazım. Trabzon’daki birliktelik için basın da önemli. Basının da bize destek vermezi lazım. Önümüzdeki süreçte önemli bir seçim var. Trabzon teşkilatı o bakımdan kendisini çok daha iyi bir şekilde dinamize etmeli, birbirine sarılmalı ve projelerini öne çıkaran konuma gelmesi lazım. Çok daha bilinçlenmemiz lazım. Trabzon’u daha ileriye taşımalıyız” diye konuştu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
Dmitri Prokovic Razumihin 7 yıl önce
Siz yukarıda yazılan proje fikirlerinin nasıl oluştuğunu biliyor musunuz? Hiçbiriniz ikinci devlet üniversitene dair rapora, demiryolu ile ilgili çalışmalara veya yatırım adasının fizibilite raporuna göz attınız mı? Bilgi almak isteyenler valilik, TSO veya DOKA'ya sorabilir. ah güzel şehrim, kurumların başındakilerin kendilerini ön plana çıkarmak için resmen üfürdükleri ve hiçbir arka planı olmayan projelerin gerçekleşmesini mi bekliyorsun? yurtdışı gezilerinde veya şurda burda gördükleri şeylerin gelip burada altını doldurması için uzmanlara verildiğini ve bilimsellikten tamamen uzak çalışmaların ortaya çıktığını biliyor musun? off of anlatsam kitap olur, yazık bu şehre bu ülkeye.
adil türk 7 yıl önce
Trabzonun çıkarları için bir olamamamız.Ben sen çekişmesiyle Trabzon kan kaybediyor.

Trabzon un lider iş adamları ve siyasetçileri bir olup bu şehrin gelişmesine katkı sağlamalıdır.
Kasım Cismani 7 yıl önce
Makamları meşgul eden adamlar (ekseri) liyakat ile değil adam kayırma ile bulundukları noktalara atandıkları için hiçbir iş beklenildiği-istenildiği gibi gitmiyor. Gitmez de. Geri kalan yalnızca laflardan ibarettir elbet.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@