Trabzon büyükşehir olmalı ya da

Makina Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Şaban Bülbül'ün son günlerde gündemde olan Trabzon'un merkeze bağlı Belediyelerinin Trabzon Belediyesine bağlanması konusunda yaptığı açıklamada, Trabzon Şehrinin gelişmesi için yakın beldeleri de içine alaca

Trabzon büyükşehir olmalı ya da
Makina Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Şaban Bülbül'ün son günlerde gündemde olan Trabzon'un merkeze bağlı Belediyelerinin Trabzon Belediyesine bağlanması konusunda yaptığı açıklamada, Trabzon Şehrinin gelişmesi için yakın beldeleri de içine alacak şekilde yeni bir yönetim şekliyle idare edilmesi gerektiğini ifade etti.

Yapılan açıklama şöyledir;

“Bir şehrin gelişimi ve değişimi için gerekli olan program ve projeler, şehrin gelişme bölgeleri de göz önüne alınarak yapılmalıdır. Özellikle alt yapı, imar, sanayi bölgeleri, toplu konut alanları, spor alanları, eğitim alanları, kentsel dönüşümler gibi projeler şehrin gelişmesinde önemli rol oynayan projelerdir.

Şehrimizin gelişmesini isterken, gelişme sahaları da göz önünde bulundurulmalı ve yukarıda belirtilen konulardaki çalışmalar tek bir yerden idare edilmelidir. Trabzon'un gelişmesi Pelitli, Çukurçayır ve Yıldızlı arasına sıkıştırılmamalıdır. Bilakis Trabzon Şehri bu beldeleri de içine alacak şekilde yeni gelişme sahaları belirlenmelidir. Bu uygulama geç kalmış bir uygulama olmasına rağmen biran önce hayata geçirilmesinde şehrimiz için fayda vardır.

Trabzon Şehrinin geleceğini planlarken özellikle alt yapı, çöp, ulaşım, çevre, eğitim, sanayi, toplu konut alanları , spor alanları, yeşil alanlar , yollar gibi olmazsa olmaz konularda biran önce master planlar yapılmalıdır.

Bu master planlar hazırlanırken Şehrimizin etrafını çevreleyen beldeler de planlamaya katılmalı ve bu çerçevede çalışmalar yapılmalıdır.Bu beldeler Trabzon şehri ile günlük yaşamda iç içe olan ve oturanların çoğunluğunun iş hayatının Trabzon şehrinde olduğu unutulmamalıdır.


HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler