7m

uzungöl yayla otel

Trabzon adliyesinde memur unutuldu!

TRABZON’UN merkezinde yıllardır hizmet veren adliyenin 1 ay kadar önce Kaşüstü Beldesi’ne taşınması en çok adliye çalışanlarını mağdur etti. Personel kendi imkanlarını kullanarak göreve gitmeye çalışıyor. Yaşadıkları sıkıntıyı daha fazla taşıyamayan perso

Bölgesel 21.03.2014, 12:33
Trabzon adliyesinde memur unutuldu!
TRABZON’UN merkezinde yıllardır hizmet veren adliyenin 1 ay kadar önce Kaşüstü Beldesi’ne taşınması en çok adliye çalışanlarını mağdur etti. Personel kendi imkanlarını kullanarak göreve gitmeye çalışıyor. Yaşadıkları sıkıntıyı daha fazla taşıyamayan personel çareyi kişi başı aylık 90 TL vererek servis kiralamakta buldu. 
 
8 Ayrı Araç Kiraladılar
 
KİRALANAN 8 araçtan biri hakim ve savcıları taşırken, diğer 7 araç ise personeli Trabzon’un 7 ayrı semtine getiriyor. Adliye personeli sıkıntılarına çözüm bulunmasını isteyerek “Servis ücretini cebinden ödeyip işine giden personel herhalde bizden başka yoktur. Bu yanlış biran önce düzeltilmelidir” dedi. 
 
TRABZON’UN yeni adliyesini hizmete açanlar adliye personelin yaşayacağı ulaşım sıkıntısını unuttu. Bir hafta süren sıkıntıya yine personel çare buldu. 
 
BİR AY ÖNCE AÇILDI
 
Yılardır şehrin merkezinde hizmet veren adliyenin yetersiz olması sonucu yeni bir binaya taşınmasına karar verildi. Yeni adliye için Kaşüstü Beldesi’nde yapılması için karar alındı. Kısa sürede adliye binası tamamlandı ve hizmete girdi. Kaşüstü’ne taşınan adliyenin personeli ise bir hafta süreyle kendi imkanlarını kullanarak göreve gitmeye çalıştı. Yaşanan gecikmelerden dolayı personel sıkıntı yaşamaya başladı.
 
ÇAREYİ KENDİLERİ BULDU
[PAGE]
 
Ulaşımda yaşadıkları sıkıntıyı dile getiren personelin derdine kimse çare olmadı. Çalmadık kapı bırakmayan adliye personeli yaşadıkları sıkıntıyı ortadan kaldırmakta için çare aramaya başladı. Sonunda personel çareyi servis kiralamakta buldu. Servis şirketleriyle görüşme yapıldı. Güvenli ve ucuz alan bir şirkette karar kılındı. Aylık kişi başı 90 TL karşılığında anlaşma sağlandı. 
 
HAKİM-SAVCILARA AYRI ARAÇ
 
Servis şirketiyle yapılan anlaşmanın ardından hakim ve savcılar içinde bir araç kiralandı. Kiralanan 8 araçtan biri hakim ve savcıları lojmana taşırken, diğer 7 araç ise personeli şehrin 7 ayrı semtine götürüyor. Servis ücretini cebinden ödeyen personel ise yanlışın bir an önce düzeltilmesini istiyor. 
 

Yorumlar (4)
sercan karadeniz 8 yıl önce
ya daha ne arıyorsunuz iş bulmuşsunuz servisi hesaplıyorsunuz yep yeni güzelim binalarda çalışarak üstelik ha çok şikayetçiyseniz bırakın başkaları çalışssın....
Süleyman Turan 8 yıl önce
Bir de öğretmenleri düşünün. Sahilden 30 km yukarıda çalışan öğretmenleri düşünün. Köyde kalma imkanı olmayan, Aylık 200-250 tl servis parası veren öğretmenler var. İnsaf biraz. 90 tl lik servis parası sorun olmuş, çok komik.
adil türk 8 yıl önce
Hastahane yapıldı sorun ,adliye sarayı yapıldı sorun.Kaşüstüne gelmeyen gelmesin burada gönüllü çalışacak çok kişi var.Bırakın işi defolun gidin.Bütün kurumlar şehrin merkezinde olacak.Trafik yoğunluğu arap saçına dönecek.Kaşüstünde 81 bin m2 lik alan devlete bedava verildi bunu biliyorlarmı.Herşeyi kapılarının önüne istiyorlar.Her şeyi sorun yapıyorlar.Bırakın allah aşkına.Muhalefet olsunda ne olursa olsun.Bu güzel hizmetleri yapanlarda n Rabbim razı olsun.
çağrı sevincer 8 yıl önce
Öğretmenim siz kendinizi dliye personelleriyle kıyasladınız öyle mi? siz adliye personellerinin nöbetlerini, stresten ve yoğunluktan artık intihar etme noktasına geldiklerini, adam yerine koyulmadıklrını, gerekirse gece geç saatlerde işe geldiklerini biliyormusunuz acaba??? daha fazlasını sayabilirim. Bina yeni olabilir ama önemli aslolan insanların huzurudur. Servis parası bir sorun değil sorun olan haksızlıkların olmasıdır. Muhalefet ediyorsunuz diyorsunuz biz o arsaların kimler rant sağlasın diye devlete nasıl verildiğini gayet iyi biliyoruz. Burdan yazmak kolay buyrun bir gün gelinde adliyede neler yaşanıyor görün.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@