TMO ve Arslantürk Buluştu

Fındık üretim bölgelerinde incelemelerde bulunan Toprak Mahsulleri Ofisi'nden (TMO) bir heyet, Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Arslantürk ile iftarda bir araya geldi.Devlet adına alım yapmak üzere geçen yıl fındık piyasasın

TMO ve Arslantürk Buluştu

Fındık üretim bölgelerinde incelemelerde bulunan Toprak Mahsulleri Ofisi'nden (TMO) bir heyet, Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Arslantürk ile iftarda bir araya geldi.

Devlet adına alım yapmak üzere geçen yıl fındık piyasasına giren TMO'nun, geçen yıl uyguladığı politika çeşitli eleştirilere konu olmuştu. TMO, bu sezon işi daha sıkı tutarken, 7 kişilik bir heyet de batı bölgesinden başlayarak Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon'da kimseye haber vermeden çeşitli incelemelerde bulundu.

Yapılan ziyaretler kapsamında TMO'nun alım merkezleri yanında tüccarın alımlarını da takip eden ve üreticilerle görüşen heyet üyeleri, Trabzon'da TTB Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Arslantürk ile iftarda bir araya geldi. Heyet üyeleri, geçen sezon acemilik dönemi geçirdiklerini ve bu sezon geçen yıldan alınan tecrübeyle yok denilecek kadar az aksaklığın yaşandığını ifade ederken yemekte fındıkla ilgili gündemdeki diğer sorunlar ve gelişmeler konuşuldu.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler