TGİAD işadamlarını bilgilendirdi

Trabzon Genç İşadamları Derneği (GİAD) tarafından Yatırım ve Teşvik Değerlendirme toplantısı bugün Zorlu Grand Otelde yapıldı.Toplantıda Türkiye'nin Teşvik ve yatırım konusundaki en büyük uzmanlarından biri olan Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik, iş geliş

TGİAD işadamlarını bilgilendirdi

Trabzon Genç İşadamları Derneği (GİAD) tarafından Yatırım ve Teşvik Değerlendirme toplantısı bugün Zorlu Grand Otelde yapıldı.

Toplantıda Türkiye'nin Teşvik ve yatırım konusundaki en büyük uzmanlarından biri olan Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik, iş geliştirme, araştırma ve uygulama merkezi öğretim Görevlisi Kenan Yüce üyelere bilgi verdi.

Trabzon Genç İşadamları Derneği Başkanı Cafer Kurt toplantının açılış konuşmasında GİAD'ın 1,5 yıl önce kurulduğunu belirterek., "GİAD 1,5 yıl önce Trabzon'daki genç girişimcilerin işadamlarının kendi fikirlerini, kendi ifadelerini ve sorunlarını  rahatça ortaya koyabilmesi için kurulmuş bir dernektir. Türkiye GİAD konfederasyonunun 66 şubesinden biriyiz" dedi. 

 TGİAD'ın 90 üyesi ve 16 kişilik yönetimi olduğunu ifade eden Kurt, "Bizler hep birlikte Trabzon'umuza Karadeniz'imize ve Türkiye'mize hizmet etmeyi amaçlıyoruz. İşadamlarının önünü açmak sıkıntılarını çözmek ve engelleri aşma adına çalışmalar yapıyoruz. Bu toplantıda bunlardan biri. GİAD Konfederasyona bağlıdır. Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu 66 ilde 7 bölgede 6300 işadamı üyesi olar bir kuruluştur. Trabzon GİAD başkanı ve TÜGİK yönetim Kurulu üyesi Cafer Kurt Ankara'da yapılan GTGÜİK genel kurulunda seçimi kazanan listede olduğunu da sözlerine ekleyerek Cumartesi günü  Ankara'da TGÜİK genel kurulu vardı. Genel kurulda İki liste yarıştı.Biz daha önce Erkan Güral'ı destekleyeceğimizi açıkça söyledik. Seçimler yapıldı. Erkan Güral başkanlığındaki liste seçimleri kazandı. Bende Karadeniz bölgesinden temsilen yönetimdeyim" diye konuştu.

Yatırım ve teşvik değerlendirme toplantısını geniş katılımlı yapmayı planladıklarını ancak sonra vazgeçtiklerini belirten GİAD başkanı Cafer Kurt “Bu toplantıyı daha önce TTSO, KTÜ, Trabzon Belediyesi ve diğer sivil toplum örgütlerinin katılımıyla yapmayı düşünüyorduk. Ancak önce siz üyelerimizi bilgilendirelim istedik. Geniş katılımlı düşündüğümüz toplantıyı ise daha sonra yapabiliriz.Benim çok ilgilendiğim HES ler var. Ben daha önce bunların ülkemiz için çok önemli olduğunu söylemiştim. Bunlar Türkiye'nin Olmazsa  olmazlarıdır dedim .Bu konuda da bir çok çalışma yaptık. Eğer bugün burada yaptığımız sunumlar gibi, daha önce sunumlar yapılsaydı ben inanıyorum ki buradaki arkadaşlarımın bir çok HES 'i olacaktı"

Teşvik ve yatırım konuları ile ilgili bu toplantılar sürekli yapılıp,iş adamlarımız mutlaka bilgilendirilmelidir. İnşallah bundan sonra TTSO ile ve diğer sivil toplum örgütleriyle birlikte daha kapsamlı çalışmalar yapacağız. Sizlere şimdi konuşma yapacak hocamız Kenan Yüce'nin yanı sıra bundan sonra da  yurt içinde yarda yurt dışında bu konularda uzman isimlerini getirip yatırım konunda ufkunuzu açmak istiyoruz.Bu hizmetleri Genç iş adamlarımıza sunacağız.

Yönetimine seçildiğim TGÜİK'in toplantılarının Trabzon'da yapılması içinde çalışmalarımız var. Bu konuda daha geniş zamanda seminerler de düzenleyeceğiz” dedi.

Daha sonra Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Araştırma ve Uygulama Merkezi öğretim görevlisi Kenan Yücel teşvik konusunda Trabzonlu işadamlarını bilgilendirdi.

GİAD üyesi işadamlarının sorularını alan Yüce, kendisine sorulan tüm sorulara sinevizyon eşliğinde bilgi verdi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler