"Tarihi Trabzon'a tarihi çözüm"

Trabzon'da yaşanan sel felaketinin ardından, Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon Milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu, Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'na makamında geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Selin yaralarının sarılması için belediye o

"Tarihi Trabzon'a tarihi çözüm"

Trabzon'da yaşanan sel felaketinin ardından, Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon Milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu, Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'na makamında geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Selin yaralarının sarılması için belediye olarak var güçleriyle çalıştıklarını belirten Gümrükçüoğlu, “ Burada iki sorun var. Birinci sorun yağmur suları ile kanalizasyon sularının ayrılmamış olması. İkinci sorun ise bir derenin bir menfez içine, yani beton muhafaza içine alınmış olmasıdır. Dolayısıyla yapılacak olan iş kolay kaçmak değil, Tarihi Kente tarihi çözüm getirmektedir. Oda derelerin üstünü tamamen açmak ve yağmur suları ile kanalizasyonun ayrıştırılmasıdır. Biz Trabzon Belediyesi olarak yağmur suları ile kanalizasyonun ayrıştırılması ile ilgili çalışmayı bitirmek üzereyiz. Ayrıca Zağnos ve Tabakhane Kentsel Dönüşüm projeleri içerisinde yapacağımız en önemli işlerden birisi de bu derelerin üzerlerini açmak ve üzerlerindeki yapılaşmayı ortadan kaldırmaktır.” dedi.

Milletvekili Yunusoğlu ise “Öncelikle sizlere geçmiş olsun dileklerimi sunmak istiyorum. Yaşanan felaketin yaralarının sarılması ve böylesi bir felaketin tekrar yaşanmaması için gerekli tüm tedbirleri aldığınıza inanıyoruz “ şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler