Taraflar barınağa bağış yapma şartıyla uzlaştılar

Bayburt'ta taraflar barınağa bağış yapma şartıyla uzlaştılar.

Taraflar barınağa bağış yapma şartıyla uzlaştılar

Bayburt'ta bir kadın, şikayetçi olduğu kadınla Bayburt Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezine bağış yapma şartıyla uzlaştı. Uzlaştırma bürosu ekiplerinin özverili çalışmaları sonucunda taraflar arasında uzlaşma sağlanarak, dosya kapandı.

B.B'nin şikayeti üzerine bir süre önce İ.A., hakkında 'hakaret' suçundan soruşturma başlatıldı. Suçun uzlaşma çerçevesinde olması nedeniyle Bayburt Cumhuriyeti Başsavcılığınca yürütülen dosya, Uzlaştırma Bürosuna gönderildi.

Uzlaştırmacıların devreye girmesiyle yapılan görüşmelerde, taraflar edimli olarak uzlaşmayı kabul ettiklerini bildirdiler. Bunun üzerine müşteki B.B., Bayburt Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezindeki sokak hayvanlarına mama alması gerekçesiyle şüpheli İ.A.'dan 5 bin lira bağış yapmasını talep etti.

B.B'nin teklifini kabul eden A.K., Bayburt'ta faaliyet gösteren Dr. Haw Hayvan Sağlığı Merkezine uzlaştırmacılar aracılığıyla bağışını ulaştırdı. Dr. Haw Sağlık Merkezi, Bayburt Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezine yapılan bağış tutarını teslim etti. Uzlaştırma Bürosu ekiplerinin titiz çalışmaları sonucunda taraflar arasında uzlaşma sağlanan dosya ise kapandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler