Sürmene'de şoförün isyanı

TIR şoförlüğü yaparak geçimini sağlayan Serkan Aydın, 2000 yılında Tunceli'de vatani görevini yaparken, zimmetinde bulunan araçla göreve çıktığını, yanında bulunan araç komutanının üç kez üst üste karar değiştirerek kendisine yol üzerinde manevra yaptırma

Sürmene'de şoförün isyanı

TIR şoförlüğü yaparak geçimini sağlayan Serkan Aydın, 2000 yılında Tunceli'de vatani görevini yaparken, zimmetinde bulunan araçla göreve çıktığını, yanında bulunan araç komutanının üç kez üst üste karar değiştirerek kendisine yol üzerinde manevra yaptırması sonucu kaza yaptıklarını söyledi.

Geçirdikleri trafik kazasında ufak çaplı bir hasar olduğunu ifade eden Aydın, "Komutanlarım benim ifademi almadı, kendi doldurdukları bir belgeyi de 'sana bişey olmaz, eğer imzalamazsan astsubayının rütbeleri sökülebilir' diyerek imzalattılar." dedi.

Askerliğinin kalan süresinde hiçbir şey olmadığını, fakat askerlik bittikten sonra 2002 yılında maliyeden borç kağıtlarının gelmeye başladığını anlatan Aydın, "2002 yılında 310 lira tutarında borç çıktı ödedim. Daha gelmeyeceğini söylediler, ancak 8 yıldır adıma neredeyse her ay 'elli-yüz lira borç çıkıyor.

Birçok yere müracaat ettim, ancak bir şey çıkmadı. Şimdi ise bin 387 liralık yeni bir borç çıktı. Taksit yaptırdım, fakat maddi imkansızlık nedeniyle son dört ayını ödeyemedim. Bu adaletsizliğin giderilmesini istiyorum." diye konuştu.

Kazanın, kendisinden değil, araç komutanı olan astsubayın üç kez kararsızlık nedeniyle yol üzerinde manevra yapmasını istemesinden kaynaklandığının altını çizen Aydın, "Kaç kez, çıkan borcu ödediğimde bana, 'daha borcun yok' dendi, ama her defasında borç çıktı. Ne zaman kesin olarak biteceğini bilmiyorum.

Bu olayda haksız yere mağdur oldum. Devlet vatandaşını böylemi koruyor?" şeklinde tepkisini dile getirdi

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler