banner441

Spor Hatıra Parkı'nın çalışmalarını inceledi.

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, EYOF 2011 Spor Hatıra Parkı'nın yapım çalışmalarını inceledi. Gümrükçüoğlu, Trabzon'da bir alışveriş merkezi karşısında yapımı devam eden, EYOF 2011 Spor Hatıra Parkı inşaat çalışmalarını inceleyerek, yük

Bölgesel 02.11.2012, 13:20
Spor Hatıra Parkı'nın çalışmalarını inceledi.

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, EYOF 2011 Spor Hatıra Parkı'nın yapım çalışmalarını inceledi. 

Gümrükçüoğlu, Trabzon'da bir alışveriş merkezi karşısında yapımı devam eden, EYOF 2011 Spor Hatıra Parkı inşaat çalışmalarını inceleyerek, yüklenici firma yetkililerinden yapım çalışmaları hakkında bilgi aldı. 
 
Türkiye'nin ilk olimpiyat kenti Trabzon'da yapılan Avrupa Gençlik Olimpiyatlarının hatırasını yaşatmak için EYOF 2011 Spor Hatıra Parkı'nın yapımını başlattıklarını belirten Gümrükçüoğlu, ''İçerisinde gezinti, spor ve sosyal donatı alanları bulunan parkın bu yılın sonuna kadar tamamlanmasını planlıyoruz.
 
Yaklaşık 3 milyon 600 bin liraya mal olacak EYOF 2011 Spor Hatıra Parkı'nda Osmanlı çay evi, Japon çay evi, yapay gölet, yürüyüş alanları, fitness aletleri, voleybol sahası ve dinlenme alanları bulunuyor'' dedi. 
 
Gümrükçüoğlu, 30 bin metrekare alan üzerine yapılacak parkta sağlıklı yaşam yürüyüş yolu, dinlenme alanı, yapay gölet ve Japon mimarisinden örneklerin yer alacağı çok güzel bir park düzenlemesi yapacaklarını vurgulayarak, şunları kaydetti: 
 
 ''Sahil bandı projesinde yer alan Türk-Japon Dostluk Parkı'nın yapımı hızlı bir şekilde devam ediyor. EYOF 2011 Hatıra Parkı'nın yapımı tamamlandığında 2011 yılında kentimizde yapılan Avrupa Gençlik Olimpiyatları'nın ismi yaşatılacak. Trabzon'u çok güzel mekanlarla donatıyoruz.''

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@