7m

Çapkınoğlu

Siyasi lidere hakaret serbest mi?

Haber61.Net -  Haber Servisi - Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş, Akçaabat'ta düzenlediği miting sırasında kimliği belirsiz bir kişi tarafından hakarete uğradı. Baş'a karşılık sinkafli kelimeler kullanan şahısın sarf ettiği sözleri duyan v

Bölgesel 19.03.2014, 16:44
Siyasi lidere hakaret serbest mi?

Haber61.Net -  Haber Servisi - Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş, Akçaabat'ta düzenlediği miting sırasında kimliği belirsiz bir kişi tarafından hakarete uğradı. Baş'a karşılık sinkafli kelimeler kullanan şahısın sarf ettiği sözleri duyan ve Baş'ın yeğeni olduğu öğrenilen ve kendisiyle aynı ismi taşıyan Haydar Baş, polislere giderek şikayetçi oldu.

Polisler olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Çevrede bulunan görgü tanıklarından polis edindiği bilgi ile kimliği belirsiz şahıs yeğen Haydar Baş'a değil BTP liderine hakaret ettiği anlaşılınca yeğen Haydar Baş, hakkında polis ekipleri suç uydurmadan dolayı işlem yaparak Akçaabat İlçe emniyet müdürlüğünde ifadesi alındı.

Polislerin yapmış olduğu bu hareket beraberinde de tartışmayı getirdi. Siyasi parti liderine hakaret etmek serbest mi sorusu ve tartışması beraberinde geldi.

 


Yorumlar (3)
adil türk 8 yıl önce
Kim olursa olsun böyle hakaretler hiç kimseye yapılmamalı.Yapan cezasını görmeli.Medeni bir şekilde herkes problemleri tartışmalı Birbiri görüşüne saygı göstermeli.
selamettin 8 yıl önce
trabzonlular olarak sayın haydar başla uğraşacağınıza edeceğinize kupanızı gasp edenlerle uğraşın.
s.eyüboğlu 8 yıl önce
hakaret zavallı insanların savunma aracıdır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@