Sınıfta kalan belediyeden tatlı ikramı!

Trabzon'da kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken ulaşımda yaşanan sıkıntılar vatandaşları canından bezdirdi.Trabzon'da kar yağışının günler öncesinden meteoroloji tarafından duyurulmasına karşın, kara hazırlıksız yakalanan Trabzon Belediyesi ise keli

Sınıfta kalan belediyeden tatlı ikramı!

Trabzon'da kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken ulaşımda yaşanan sıkıntılar vatandaşları canından bezdirdi.

Trabzon'da kar yağışının günler öncesinden meteoroloji tarafından duyurulmasına karşın, kara hazırlıksız yakalanan Trabzon Belediyesi ise kelimenin tam anlamıyla sınıfta kaldı.

Kar ile mücadele koordinasyon ekibi kurduklarını açıklayan Trabzon Belediye Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu 43 araç ve 340 araç ile karla mücadele ettiklerini açıklarken Trabzon'da yaşayan vatandaşlar bu kar mücadelesinin nerede verildiği konusunda merak içerisine düştüler.

Trabzon'un ana caddelerindeki kaldırımlar yürünemez halde iken, ellerindeki çekçeklerle karları temizlemeye çalışan belediye ekiplerinin bu uğraşlarında ilkel metotlarla başarı sağlayamamaları Trabzonluları üzerken, toplu ulaşım araçlarının seferlerinin arttırılmaması ise tepkiyle karşılandı.

Trabzon'da ulaşım ile ilgili sıkıntılarını dile getiren vatandaşlar Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun toplu ulaşımdan uzak durmasına tepki göstererek "Trabzon'da ulaşımı dolmuş sistemiyle sürdürmeye çalışan ve bu konuda da ısrarlı olan Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu umarız ki toplu taşımacılığın ve özelliklede raylı sistemin önemini bir an önce kavrar, dolmuşlar kar lastiği takmaması ve bir çoğununda karlı bir günde çalışmaması yüzünden mağdur olduk, belediye otobüsleride sefer sayısını arttırmadı" serzenişinde bulundular.

Trabzon halkı iki günde karla gelen bu karmaşayı yaşarken Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise bugün yaptığı açıklamada kar ile mücadelede başarılı olduklarını söyledi. Gümrükçüoğlu ayrıca Deliklitaş’taki Belediye Teknik Hizmetler bünyesinde kurulan ‘Koordinasyon Merkezi’ni’ ziyaret ederek çalışanlara tatlı ikram etti.

Koordinasyon Merkezini ziyaret ederek çalışanlara tatlı ikram eden Gümrükçüoğlu, “Çalışanlarımızla iftihar ediyorum. Sizlerle gurur duyuyoruz, elinize, kolunuza sağlık. Allah sağlık sıhhat içinde hayırlı ömürler nasip etsin. Allah kazadan beladan korusun. Vatandaş trafik kazasına uğramasın, yolda kalmasın, hastanelere rahatça ulaşsın diye çalışmalarınızı gece gündüz sürdürüyorsunuz. Gayretlerinden dolayı tüm çalışanlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
cem küçükibraimoğlu
cem küçükibraimoğlu - 6 yıl Önce

Dün kaşüstündeki hastahaneye giden insanları belediye otobüsünden aşşağıya atıp sahile kadar yürüten şoföre ne ceza verildi.Yine Erdoğdu ve kalkınmada bulunan hastahanelere giden vatandaşlar yollar karla kaplı olduğundan yürüyerek o kadar yolu gittiler başkan siz şu an istanbulda olmalısınız.Trabzondan haberiniz yok galiba...

yıldız yakup
yıldız yakup - 6 yıl Önce

Dünyanın hiçbir yerinde buna en gelişmiş ülkeler de dahil, kar yağdığında hayat normalmiş gibi, bu durumdan hiç etkilenmeyeckmişiz gibi devam etmez. Biz istiyoruz ki kar mı yağdı hemen yollar kaldıırmlar temizlensin, her yer güllül gülistanlık olsun. Ama işler böyle yürümez, herkes bu gibi durumlarda biraz zahmet çekecek. Dünyanın hiçbir yerinde bu tip olaylar karşısında tüm yolları açacak, tüm kaldırımları temizleyecek bir güç yok. Bir temel konu da şu, Karla mücadele kar yağarken yapılmaz, kar durduktan sonra onun getirdiği olumsuzluğu ortadan kaldırıırsın. Kar yağarken esas olan ana yolların açık olması ve dün en yüksek mahalle sayılan çukurçayır ın bile yolu açıktı. Bir de gelişmiş ülkelerde her şey idareden beklenmez, yaşayan insanları

salih murat
salih murat - 6 yıl Önce

Ne yazık ki yollarımız kar ve su içerisinde ulaşım durma noktasında olmasada çarpma noktasında devamlı ... ve arasokaklar pislik içerisnde 2 3 günden beri alınmayan çöpler karın üzerinde muazzam bir şekilde durup Belediyenin yollarını açmasını ve Çöp arabasına kavuşma heyacanı ile beklemektedir.Teşekkürler Ak belediye Tertemiz günler bizmle olsun...

Kuşlar için ekmek kırıntılarınızı çöpe atmayın... Sağlıcakla kalın

burak egemen
burak egemen - 6 yıl Önce

Yahu Meydan'da bile her yer kar altında, kaldırımlarda yürünmüyor adam çıkmış Güneş balçıkla sıvanmaz diyor. İşte bu akp'nin iktidarda olmasının en büyük sebebi bu algıdaki insanlar. Adam artık ihale mi almış, yakını milletvekili mi belli değil tutmuş belediye çalışıyor yazıyor. Hani nerede belediyenin çalışmalarına dair bir fotoğraf var? Ofg sanırım Ankara'dan yürütüyor çalışmalarını.

osman arı
osman arı - 6 yıl Önce

doğaya bir noktaya kadar karşı koyarsınız.şehirlerarası yollar bile kapalı.insanda biraz insaf olursa beşeri gücün biryere kadar yeteceğini hesap eder.

camoka
camoka - 6 yıl Önce

aksa dan önce gelen elektirik faturası 50 -60 tl idid şimdi 150 - 200 tl ak belediye gelmeden su parası 10 -15 tl şimdi 40 - 60 tl şahsi tabi birde evden iki kişi ayrıldı rüzgar esse yağmur yağsa trafonun dibine biri çiş yapsa elektirik yok belediye var su yok zırt bırt su kesintisi böyle belediye karla mücadele edemez ha karları eritsin demiyor kimse iş makinası ile açılacak o kadar her kes kapısını önünü açıyor zaten elektriği özelleştiren milleti kazıklattıranlardan zırt bırt elektirik su kesenlerden hizmet veremeyip fatura verenlerin hepsini Allah cc havale ediyorum

Sertaç Turhal
Sertaç Turhal - 6 yıl Önce

bir kaç sene önceydi başkan raylı sistem trabzona uygun değil, rantable olmaz yeterli yolcu bulunmaz demişti. Unuttuk onun bu demecini. Bu nasıl demeç hala anlayamadım. toplu taşımayı destekle, dolmuştan kurtar halkı bak bakalım yolcu bulabiliyormusun raylı sisteme.

Volkan Kantarcı
Volkan Kantarcı - 6 yıl Önce

Tıp Fakültesi, Kaşüstü, Boztepe, Erdoğdu yokuşlarının başında hastaneler var. Bu 4 ana hattı açma teşebbüsünde bulunuldu mu ? Akşam başlayan yağış sonrası sabah neler olacağını belediye düşünemedi mi ? Dün sabah Boztepe'den Meydan'a 1 saat 20 dakikada geldim başkan ! Sen ne anlatıyorsun ??? Hangi metni okuyorsun ? Trabzon'da olsa olsa yılda 2 gün kar olur, onda da millet rezil kepaze olur !

SIRADAKİ HABER