Silah şovu'na soruşturma

ORDU'nun Mesudiye İlçesi'nde 2 yıl önce düzenlenen ve 'silah şovu'na dönüşen şenliğe ait görüntülerin sosyal medyada ve televizyonlarda yayınlanması üzerine Mesudiye Cumhuriyet Savcılığı tarafından 6'sı kadın 9 kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Mesudiy

Bölgesel 07.09.2014, 13:52
Silah şovu'na soruşturma
ORDU'nun Mesudiye İlçesi'nde 2 yıl önce düzenlenen ve 'silah şovu'na dönüşen şenliğe ait görüntülerin sosyal medyada ve televizyonlarda yayınlanması üzerine Mesudiye Cumhuriyet Savcılığı tarafından 6'sı kadın 9 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.
 
Mesudiye İlçesi'ne bağlı Karacaören Köyü'nde 2 yıl önce düzenlenen yaz şenliğinde tabanca ve pompalı av tüfeğiyle kalabalığın ortasında yapılan silah şovu görüntüleri, görenleri dehşete düşürdü. Görüntülerin, sosyal medyada ve televizyonlarda yayınlanıp büyük tepki çekmesinin ardından Mesudiye Cumhuriyet Savcılığı da harekete geçti. Savcılık şenlikte tabanca ve av tüfeğiyle ateş açan 6'sı kadın 9 kişi hakkında soruşturma başlattı. Görüntülerdeki kişilerin kimlik tespiti için çalışmalara başlandı. 
 
1 yıl önce Mesudiye İlçe Kaymakamı olarak göreve başlayan Kaymakam Lütfullah Ün, yaptıkları ön incelemede şenlikte kullanılan tabancaların kurusıkı olduğunu belirlediklerini söyleyerek, "Karacaören'de 2 yıl önceki şenlik görüntüleriyle ilgili Savcılığımızın soruşturması var. Şenlikte kullanılan tabancaların kuru sıkı olduğunu belirledik. Onlarla ilgili kimlik tespiti için soruşturma sürüyor. Burada göreve başladığımda köy yerlerinde şenlik ve düğünlerde kurusıkı tabancayla kutlama yapıldığını öğrendim. Silahlı kutlamanın sona ermesi için Mesudiye dernekleriyle işbirliği yaptık. Geçen yıl şenlikte silahla havaya ateş atan 3 kişi hakkında işlem yapıldı. Bu yılki şenliklerde jandarma görevlendirdik hiç bir olay yaşanmadı ve silahla ilgili kolluk kuvvetlerine herhangi bir kayıtta geçmedi. Benim görevde olduğum süre içinde şuana kadar böyle bir olayda yaşanmadı" dedi.
 
Kaymakam Lütfullah Ün, önümüzdeki aylarda sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte daha etkin kampanya ve çalışma yaparak düğün ve şenliklerde silah kullanılmamasını tamamen bitirmeyi hedeflediklerini de söyledi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
EMRE NEHIR 7 yıl önce
Güneydoğuda pkk mezarlığı açılıyor, heykeller dikiliyor soruşturma filan yok nedense gücünüz karadeniz insanınamı yetiyor?
hüseyin taflan 7 yıl önce
Evet gerçektende pes yani güneydoğuda yollar kesilir bayraklar indirilir silah zaten her evde kaleşnikof ama onlara serbest karadeniz vatanına bağlı mert sadık olduğu için yaranamıyor güney doğuya elektrikte serbest ama nedense 10 yıldır karadenizlinin bütün yollaraı tıkanıyor ne olmuş karadenizli bacım 10 mermi yakmışsa sonucta her zaman devletin yanında trörist değil o yüzdenmi.acaba.yakında teröristlere işde vereçekler pas yani?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@