7m

Çapkınoğlu

"Şener'in ziyaretten bilgisi vardı"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Trabzonspor Kulübü’ne dün yaptıkları ve Kulüp Başkanı Sadri Şener’in tepkisini çeken ziyaretle ilgili bir basın açıklaması yaptı.  Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Oran, ziyaretlerin

Bölgesel 01.11.2012, 13:03

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Trabzonspor Kulübü’ne dün yaptıkları ve Kulüp Başkanı Sadri Şener’in tepkisini çeken ziyaretle ilgili bir basın açıklaması yaptı. 

 
Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Oran, ziyaretlerinin Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener tarafından bilinmesine rağmen bu kadar tepki göstermesine yadırgadığını ifade ederek “Genel Başkanımız programları dahilinde Rize’ye gittiler. Biz de Grup Başkanvekilimiz Muharrem İnce ve TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi Bolu milletvekilimiz Tanju Özcan ile birlikte Trabzon ve ilçelerinde örgütlerimizle toplantı yapma kararı aldık. 
 
Merkez ilçe başkanımız da Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar ile birlikte Trabzonspor ziyaretimizi programladı. Sadri Bey “benim haberim yok” diyor ama, Salı günü (30 Ekim 2012), saat 17.00 gibi Sadri Şener’in sekreteri Büşra Hanım’la irtibat kurduk. Trabzon’a ziyarette bulunacağımızın haberini verdik. Sadri Bey orada olacak mı diye sorduk. Büşra Hanım da 10 dakika sonra bize döndü, Sadri Şener’in yapacağımız ziyaret konusunda bilgisi olmadığını, rahatsızlığı sebebiyle de ziyaret sırasında orada olamayacağını ifade etti. Sadri Bey’in 20 gün uçuş yasağı varmış. Geçmiş olsun dedik.
 
 Yani kendisini o gün İstanbul’da bilgilendirdik. Asbaşkan’ın haberi var, sekreterinin haberi var, kendisine iletildi, teyidini aldık, ona rağmen bunu söylemesini yadırgadım. Ayrıca Sadri Bey bizim Trabzonspor’u ziyaret etmemizi çok arzu ettiğini önceki görüşmelerimizde birçok kez bana ifade etmiştir. Esasında ziyaretimiz bu istekleri de karşılamaktadır. Bizler Trabzonspor’da gayet güzel bir şekilde ağırlandık. Yöneticilerden Trabzonspor’un isteklerini, dileklerini, sorunlarını dinledik. Misafirperverlikleri ve göstermiş oldukları yakın ilgi dolayısıyla da herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
“Ben eski bir futbolcuyum. İlk resmi maçıma da Avni Aker’de çıktım” diyen Oran “Bu nedenle Trabzon ve Trabzonspor’un benim için çok farklı bir yeri var. Trabzonspor Anadolu’nun medah-ı iftiharı Türkiye’nin önemli bir değeri. Trabzon’a gidince de elbette Trabzonspor’u ziyaret edeceğiz” açıklamasında bulundu.
 
CHP’nin bütün spor kulüplerine eşit uzaklıkta olduğunu hatırlatan Oran, açıklamasında “Siyaset spora karışmamalı. Spor siyasetten uzak olmalı. Futbolseverlerin rahatça, özgürce ve adil bir ortamda maç izleyebileceği bir dönem yaşamalıyız. Futbolumuz çok kara günler geçirdi, geçiriyor. Bu dönemde herkes sorumlu davranmalı. CHP olarak biz gereken sorumluluğu gösterdik. Hukuka aykırılıkların, adaletsizliklerin, özel yetkili mahkemelerde yaşanan insanlık ayıplarının her zaman karşısında durduk. Bundan sonra da durmaya devam edeceğiz. CHP hukuktan, özgürlükten, toplumsal barıştan yanadır. Herkesin de bu değerlere uygun davranması gerekir” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (12)
miraç şeker 10 yıl önce
Yalan konuşma o,,sadri başkan sizin yatığınız siyasetten ve sizden kat kat temizdir.
osman TÜRK 10 yıl önce
Siz şikecilerin yanında yer aldınız asla size oy vermeyeceğiz bizden uzak durun TRABZONSPOR
UFUK ARSLAN 10 yıl önce
eğer azıcık hukuka ve adalete inancınız varsa bir cümle dahi olsa mahkemelrin hakkını teslim ettiği br konuda kupa trabzona verilmeli diyebilmeniz gerekirdi sizin gibilere hadi ordan oy avcıları denir
Ergün Özşahin 10 yıl önce
Sizin ayarınız bozulmuştu, görüyorum ki; bozukluğu gidermektense iyice bozmaya çalışıyorsunuz. Haksızlıkların karşısında mazlumu ve mağduru görmezlikten gelerek mi duruyorsunuz. Durmak buysa duruşunuz buysa, siz kirlenmişsiniz demektir! Kirinizi bize bulaştırmayın lütfen!
yavuz uğuz 10 yıl önce
oy için her şeyi yaparız.yav siz gerçekten çok ayıp ediyorsunuz.
burak ibiş 10 yıl önce
Biz başkan sadri şenerin yanındayız chp ye oy yok trabzondan
ismail markaloğlu 10 yıl önce
Kendi ağzınla sekreteri aradık Başkan gelemiyeceğini yani kibarca görüşmeyeceğini söylemiş elbet bilgisi vardır ama davet etmeden geleceğinizi nerden bilsin,ayrıca hala daha üstü kapalı şikeyi savunuyorsun yok özel mahkemeler yok kara günler falan filan hadi ordan oy avcıları sizde
hakan karaoğlu 10 yıl önce
3 kez bu partiye oy veren biri olrak bu seçimde asla ve hayır diyorum ts babam yanlş yapsa affetmem hiçbir parti TRABZONSPORUMDAN üstün değildir.yanlış yapanada faturayı kesmleyiz her ts tarafrının da düşüncesi böle olmalıdır ..bu tarafrın partisi olmamalıdır çünkü bu şehirde en büyük değer var en büyük reklam var herşeyim olan TRABZONSPORDUR..Oun üstünde hiçbir siyasi güç yoktur...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@