7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Şehrin görünümü için yıkım başladı

Altınordu'da belediye şehrin görünümünü bozan metruk binaları yıkarak hem çarpık yapılaşmanın önüne geçiyor hem de görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyor.

Bölgesel 08.12.2016, 15:34 08.12.2016, 16:08
Şehrin görünümü için yıkım başladı

Ordu’nun Altınordu ilçesinde metruk yapılar yıkılıyor. 


Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, şehrin görselliğini bozan ve çarpık yapılaşmaya yol açan metruk binaları yıkarak görüntü kirliliğini ortadan kaldırmayı hedeflediklerini belirtti. Tekintaş, “Sokak çocukları ile uyuşturucu madde bağımlılarının barınağı haline gelen bu yapıları sosyal bir sorunun mekanı olmaktan kurtarıyoruz. Tehlike saçan yapıları yıkarak şehrimizde hem çarpık yapılaşmanın önüne geçiyor hem de görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyoruz” dedi.

Yapılan çalışmaların ilçenin tamamında başladığını söyleyen Başkan Engin Tekintaş, “Mahalle muhtarlıklarımıza bir yazı göndererek mahallelerinde bulunan metruk ve tehlike arz eden binaların bildirmelerini istedik. İnanıyorum ki, yapacağımız kapsamlı çalışma sonucunda, kullanımı olmayan, kötü amaçlı kişi veya kişilere alet olan ve şehirde çirkin bir görüntüye neden olan bu binaları yıkıp bu konuların önüne geçilmesinin amaçlıyoruz” diye konuştu.

Şehrin görünümü için yıkım başladı

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@