Şehitlerin ismi üst geçitlere

Her biri birer ay zarfında bitirilerek yaya geçişine açılacak olan üst geçitlerden Ak Cami önündeki ilkinin montaj çalışmaları devam ediyor.

Bölgesel 28.11.2008, 09:30 01.08.2019, 18:56
Şehitlerin ismi üst geçitlere

İkincisi Akçaabat Devlet Hastanesi önünde yapılacak olan ve her biri 70 metre uzunluğunda, 5.5 metre yüksekliğinde olacak üst geçitlerin toplam maliyetlerinin ise 1 milyon YTL olduğu belirtildi.

Geçitler tamamlandığında, geçitlere şehit isimleri verileceğini ifade eden yetkililer, şunları kaydetti:
''Atatürk Parkı yanındaki üst geçide Hakkari Şemdinli Aktütün Karakolu'na teröristlerce yapılan saldırı sonucu şehit düşen Gökhan Uzun'un, Akcami yanında yapılan üst geçide ise, 8 Aralık 1995 tarihinde Gümüşhane'de teröristlerin saldırması sonucu şehit olan İbrahim Seyis'in adı verilecek.''Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
nuri cebiroglu 13 yıl önce
hiç bırzaman ölmeyecek olan şehıtlerımızın adını buralarda yaşatacak olmak çok güzel.şişli ferıkıyde de muustafa sarıgül amca oğlu şehit kadir cebiroglu nun adını bır parka verdı.akıl edenlerden allah razı olsun.
halilky 13 yıl önce
Akçaabat Belediyesi'ni tebrik etmek gerekir.Bi' üst geçit kesinlikle şarttı.Şehitlerin isminin verilmesi de ayrıca hoş bi' hadise bu tip çalışmaların devamı dileğiyle...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@