Şehitlerin isimleri yaşatılıyor

Meclis, şehit Başkomiser Polat Mazlum, şehit Asteğmen Coşkun Davulcu, şehit er Selim İşler ve şehit polis İsmail Özbek'in isimlerini sokak, park ve üst geçide vererek yaşatacak. Trabzon Belediye Meclisi Ocak ayı çalışmalarını dün Başkan Vekili Nusret Onur

Şehitlerin isimleri yaşatılıyor

Meclis, şehit Başkomiser Polat Mazlum, şehit Asteğmen Coşkun Davulcu, şehit er Selim İşler ve şehit polis İsmail Özbek'in isimlerini sokak, park ve üst geçide vererek yaşatacak.

Trabzon Belediye Meclisi Ocak ayı çalışmalarını dün Başkan Vekili Nusret Onur başkanlığında gerçekleştirilen birleşimle tamamladı.

ŞEHİTLERİN İSMİ YAŞAYACAK
Belediye Meclisi Kültür, Çevre, Turizm ve Spor Komisyonu'ndan gelen cadde sokak isimleriyle ilgili dosyayı görüştü. Alınan kararlara ilişkin açıklama yapan Kültür, Çevre, Turizm ve Spor Komisyonu Başkanı Nihat Demir, oy birliği ile karar altına aldıkları yeni sokak ve cadde isimlerini şöyle açıkladı:

Boztepe Mahallesi'ndeki Boylam Sokak'ın ismi Şehit Er Selim İşler Sokak olarak değiştirildi. Er Selim İşler, 2009 yılında vatani görevini yaptığı Muğla'da şehit olmuştu.

Yeşilova Mahallesi'ndeki Belediye Sokak'ın ismi Şehit Başkomiser Polat Mazlum Sokak olarak değiştirildi. Şehit Başkomiser Polat Mazlum ise 2005 yılında Afyon Karahisar'ın Dinar İlçesi'nde şehit düşmüştü.

Kaymaklı Mahallesi Parkı'nın ismi Şehit Polis İsmail Özbek Parkı olarak değiştirildi. Şehit polis İsmail Özbek ise 2009 yılında görev yeri olan Bursa'nın Kestel İlçesi'nde şehit düşmüştü.

Yenimahalle'deki üst geçide Şehit Asteğmen Coşkun Davulcu Üst Geçidi ismi verildi. P.Astğm. Coşkun Davulcu Hakkâri'de vatani görevini yaparken bölücü terör örgütü tarafından 29.09.1992 tarihinde şehit edildi.

3 Nolu Erdoğdu Mahallesi'ndeki yeni sokağa Beril Sokak ismi verildi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler