Şehitlere saygı için tur atıyorlar

İstanbul Bisiklet İl Temsilciliği'nin, Üsküdar, Pendik, Beykoz ve Esenler ilçe belediyeleriyle birlikte organize ettiği ''Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu'' kapsamında, Trabzon Rize ayağı bugün Trabzon il sınırında yapıldı. İstanbul'dan Kars'a kad

Şehitlere saygı için tur atıyorlar

İstanbul Bisiklet İl Temsilciliği'nin, Üsküdar, Pendik, Beykoz ve Esenler ilçe belediyeleriyle birlikte organize ettiği ''Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu'' kapsamında, Trabzon Rize ayağı bugün Trabzon il sınırında yapıldı. İstanbul'dan Kars'a kadar 1725 km yol olacak olan sporcular 26 Aralık tarihinde Kars Alla hu Ekber dağlarında turu tamamlayacaklar.

İstanbul Bisiklet İl Temsilcisi Tuna Akyüz, Birinci Dünya Savaşı sırasında yapılan Sarıkamış harekâtında Allahu Ekber Dağı'nda, 95 yıl önce bir kurşun bile sıkamadan donarak şehit düşen 90 bin kahraman askerin anısına İstanbul'dan Kars'a bisiklet turu başlattıklarını belirtti. Akyüz, Taksim'den aldıkları toprak ile Türk Bayrağı ve flamaları 25 Aralık'ta Kars Sarıkamış Şehitliği Allahuekber Dağları'na ulaştıracaklarını bildirdi. Bisiklet turuna Atilla Atay, Cüneyt Doğan, Serkan Telyakar, Tarık Gül, Emrah Ayyıldız, Berk Er ile Tarık Güler katılıyor.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler