Şehit yakınları ve gazilere ücret yok

Uygulama hakkında bilgi veren Gölbaşı Ulaşan Taksi Durağı yöneticisi Ayhan Okman, bu kararı ilçedeki durak şoförleri ile bir ay önce toplanarak alıp, hemen uygulamaya koyduklarını söyledi. Okman, "Her gün gelen şehit haberleri üzerine içimiz kan ağlıyor.

Bölgesel 27.09.2012, 12:39
Şehit yakınları ve gazilere ücret yok

Uygulama hakkında bilgi veren Gölbaşı Ulaşan Taksi Durağı yöneticisi Ayhan Okman, bu kararı ilçedeki durak şoförleri ile bir ay önce toplanarak alıp, hemen uygulamaya koyduklarını söyledi. Okman, "Her gün gelen şehit haberleri üzerine içimiz kan ağlıyor. Bizler de taksici esnafı olarak gazilerimizle şehit yakınlarının ulaşımını kolaylaştırmak adına ücretsiz taşıma kararı aldık.

Bu uygulama ile şehit yakınları ve gazilerimizi, Gölbaşı'nda istedikleri her yere kış mevsimi başlayana kadar ücretsiz taşıyacağız. Talepe göre de uygulamayı uzatacağız" dedi.

 

Henüz bir taleple karşılaşmadıklarını da belirten Ayhan Okman, "Uygulama ile ilgili bilgi alanlar olurken, bizleri tebrik edenler var. Şehit yakınlarını kimlikleri, gazileri ise madalyalarından tanıyoruz" dedi.

 

Durak şoförlerinden Fatih Çakcı ise ellerinden geldiğince gaziler ve şehit yakınlarına yardımcı olmak istediklerini belirterek, "Vatanı uğruna şehitlerimizin yakınları ile gazilerimizi ücretsiz taşırken, bu maliyeti durakta bulunan şoför arkadaşlarımızla ortak havuzda oluşturduğumuz maddi kaynaktan karşılıyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (1)
Nihat Sagir 8 yıl önce
gercekten duygulandim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@