Şehit Mehmet'imiz Sakarya'ya gidiyor

Siirt’in Eruh ilçesinde dün akşam ve sabah saatlerinde teröristlerce düzenlenen iki ayrı hain saldırıda şehit düşen 4 askerden 3'ünün naaşı düzenlenen cenaze töreniyle memleketlerine uğurlandı. Siirt Devlet Hastanesi morgunda yapılan otopsi işlemlerinin a

Bölgesel 27.06.2012, 15:36
Şehit Mehmet'imiz Sakarya'ya gidiyor

Siirt’in Eruh ilçesinde dün akşam ve sabah saatlerinde teröristlerce düzenlenen iki ayrı hain saldırıda şehit düşen 4 askerden 3'ünün naaşı düzenlenen cenaze töreniyle memleketlerine uğurlandı. 

Siirt Devlet Hastanesi morgunda yapılan otopsi işlemlerinin ardından 3 şehidin tabutu Türk bayrağına sarılarak ambulanslara bindirildi. Şehit Mehmet Yıldız (21) memleketi Ağrı’ya, Trabzonlu Mehmet Kıran (21) ailesinin yaşadığı Sakarya'ya ve Mesut Günay (28) Balıkesir’e gönderilmek üzere 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen tören alanına getirildi.

Cenazelerin morgdan çıkarılışı esnasında gözyaşlarını tutamayan sağlık personelleri terörü lanetledi. Hastanede bulunan vatandaşlar da ambulansa bindirilen şehitleri alkışlarla uğurladı. 

Şehitler için 3'üncü Komando Tuğay Komutanlığı'nda düzenlenen cenaze törenine 2. Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük, Siirt Valisi Musa Çolak, Batman Valisi Ahmet Turhan, askeri yetkililer, kamu kurum kuruluş yöneticileri katıldı.

Basına kapalı olarak yapılan cenaze töreninde şehitlerin özgeçmişleri okunduktan sonra dualarla ambulanslara bindirildi.

Şehit cenazeleri tören alanından ambulansla götürüldüğü Siirt Havaalanı'ndan askeri bir uçakla memleketlerine uğurlandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
agasarlı 9 yıl önce
TRABZON-ŞALPAZARI ilçesinden olan bu kardeşimize Allah"tan rahmet geride kalan acılı ailesine de sabırlar diliyorum.Memleketimin yiğit insanları bizlere de hakkınızı helal edin. bizden yana HELAL OLSUN.
KADRİYE 9 yıl önce
DUR YOLCUDur yolcu, bilmeden gelip bastığın,

Bu toprak, bir devrin battığı yerdir.

Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın,

Bir vatan kalbinin attığı yerdir!.Bu ıssız, gölgesiz yolun sonunda,

Gördüğün bu tümsek Anadolu'nda

İstiklal uğrunda, namus yolunda,

Can veren Mehmed'in yattığı yerdir!Bu tümsek, koparken büyük zelzele,

Son vatan parçası geçerken ele,

Mehmed'in düşmanı boğduğu sele,

Mübarek kanını kattığı yerdir!...Düşün ki haşrolan kan, kemik, etin

Yaptığı bu tümsek, amansız, çetin,

Bir harbin sonunda bütün milletin,

Hürriyet zevkini tattığı yerdir!...NECMETTİN HALİL ONAN

R
omegaserdar 9 yıl önce
şalpazarlı olan bhu şehit hemşerime allahtan rahmet diliyorum. İnşallah cenazesine giteceğim..şunu bilsinlerki bu bayrak inmez....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@