Samsun'da Çocuk Üniversitesi projesiyle çocuklar kampüs hayatını deneyimledi

Samsun'da Çocuk Üniversitesi projesi kapsamında minik öğrenciler fakülte hayatını deneyimledi.

Samsun'da Çocuk Üniversitesi projesiyle çocuklar kampüs hayatını deneyimledi

Samsun'da "Çocuk Üniversitesi" projesi ile minik öğrenciler fakültede derslere girdi, kampüs hayatını deneyimledi.

Samsun Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu’nun hayata geçirdiği "Çocuk Üniversitesi" projesi başarıyla tamamlandı. Çocuklar ve gençlerin Kızılay bilincini erken yaşta edinmesi ve gönüllülük çalışmaları ile birlikte hayatlarına yeni hedefler koymalarını amaçlandığı projede, Canik Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Hasköy Ortaokulu’ndan Samsun Üniversitesine gelen 36 öğrenci iki gün boyunca Canik ve Ballıca Kampüslerinde bulunan; insan ve toplum bilimleri, mimarlık ve tasarım, tıp, mühendislik ve doğa bilimleri fakültelerinin yanı sıra sivil havacılık yüksekokulunda, SAMÜ Genç Kızılay Topluluğu gönüllüleri tarafından ağırlandı. İngilizce mütercim tercümanlık bölümünde eş zamanlı çeviri laboratuvarını, tıp fakültesinde anatomi laboratuvarını, psikoloji bölümünde gözlem-görüşme odaları ile psikoloji laboratuvarını, uçuş akademisinde simülasyon odası ve hangarları, mimarlık fakültesinde dersliklerle beraber mühendislik fakültesini gezerek yapılan derslere katıldı. Ayrıca Prof. Dr. Fuat Sezgin Merkez Kütüphanesini gezen çocuklar bunların yanı sıra cep sinema salonunda Kızılaycılık eğitimi ve ilkyardımın önemini anlatan seminerlerle bilinçlendirildi.

Mezuniyet töreni

Proje sonunda minik mezunlara Ballıca Kampüsünde bulunan Nuri Demirağ Konferans Salonu’nda, Özdemir Bayraktar Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ertuğrul Çam, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mustafa Aktaş, Samsun Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Tayfun Şenel, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Sekreteri Hasan Çörtük, Kızılay Samsun İl Şube Başkanı Onur Çoban, Kızılay Samsun İl Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Etli, Genç Kızılay Üniversiteler 2. Bölge Başkanı Halide Polat, Genç Kızılay Samsun İl Başkanı Lütfullah Osman, Genç Kızılay Samsun Üniversiteler Birim Başkanı Kübra Aksu ve Samsun Üniversitesi Genç Kızılay Topluluk Başkanı Işık Can Deniz’in katılımlarıyla belge ve hediyeleri verilerek mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler