7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Samsun'da aile boyu kick boks...

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki kick boks takımının antrenörü Mustafa Şencan'ın ikiz çocukları 17 yaşındaki Özge ve Özgür Şencan, babalarının hocalığında şampiyonaluk kovalıyor. Antrenör Mustafa Şencan, "İkizlerim Türkiye şampi

Bölgesel 11.04.2014, 12:01
Samsun'da aile boyu kick boks...

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki kick boks takımının antrenörü Mustafa Şencan'ın ikiz çocukları 17 yaşındaki Özge ve Özgür Şencan, babalarının hocalığında şampiyonaluk kovalıyor. Antrenör Mustafa Şencan, "İkizlerim Türkiye şampiyonasında ikinci oldular. Hedefimiz önce Türkiye şampiyonluğu ardından da Avrupa ve Dünya şampiyonalarında altın madalya almak" dedi.

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nde görevli aynı zamanda Türkiye Kick boks Milli Takım Antrenörü de olan Mustafa Şencan, tüm bilgilerini takımdaki sporcuların yanı sıra ikiz çocukları Özge ve Özgür Şencan'a aktarmaya çalışıyor. Atakum İlçesi'nde bulunan Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu'nda haftanın 3 günü gerçekleştirilen antrenmanlarla müsabakalara hazırlanan Özge ile Özgür Şencan, hocaları ve babaları Mustafa Şencan'ın sözünden de bir an olsun çıkmıyor. Çocuklarıyla bu sporu yapmanın ayrı bir zevk, ayrı bir tat olduğunu söyleyen Antrenör Mustafa Şencan, "Küçük yaştan itibaren kick boksta beraberiz. Antrenmanlara hep beraber katılıyoruz. Çok güzel bir duygu. Oğlum Özgür, 2011 yılında yapılan Türkiye Şampiyonası’nda ikinci oldu. 2012 yılında kızım Özge ise Aksaray’da yapılan şampiyonada Türkiye 2’ncisi oldu. Yine kızım 2013 yılında Adıyaman'da yapılan Türkiye Şampiyonası'nda 2’ci oldu. Amacım çocuklarımı bu yılki turnuvalarda Türkiye şampiyonu yapıp, Avrupa ve dünya şampiyonalarına katılmalarını sağlamak. Bunun için hırsla, canla başla çalışıyoruz" dedi.


Samsun Atakum Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi olan Özge Şencan, kickboksa babası sayesinde başladığını belirtti. 6-7 yaşlarında kick boksa başladığını vurgulayan Özge Şencan, "Her bayan bu sporu yapabilir. Göründüğü kadar zor değil. Hedeflerim arasında Avrupa ve dünya şampiyonalarında derece elde etmek ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek var. Bunun için elimden geleni yapacağım" diye konuştu.

Atakum Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi Özgür Şencan ise, "Bu spora kendi isteğimle başladım. İkizimle ve babamla bir arada olmak keyif verici. 2011 yılında Şanlıurfa’da, 2013’te de Adıyaman’da Türkiye 2’ncisi oldum. Hedeflerimin başında beden eğitimi bölümünü kazanmak yer alıyor. En büyük hayalim ise Avrupa ve dünya şampiyonluğuna ulaşmak" dedi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@