alexa metrics

banner536

Samsun'da 56 kişi gözaltına alındı

  BDP’li milletvekillerinin Samsun’a gelmesi dolayısıyla çıkan olaylarda 56 kişi gözaltına alındı.BDP heyetinin Samsun ziyareti nedeniyle hem Atakum ilçesi OMTEL Otel çevresinde hem de İlkadım ilçesi Gazi Caddesi’nde olaylar yaşanmıştı.Göstericiler tarafı

Bölgesel 20.02.2013, 10:20
Samsun'da 56 kişi gözaltına alındı

 

 BDP’li milletvekillerinin Samsun’a gelmesi dolayısıyla çıkan olaylarda 56 kişi gözaltına alındı.

BDP heyetinin Samsun ziyareti nedeniyle hem Atakum ilçesi OMTEL Otel çevresinde hem de İlkadım ilçesi Gazi Caddesi’nde olaylar yaşanmıştı.

Göstericiler tarafından atılan taşlardan 3 polis hafif şekilde yaralanırken, olaylarda şüpheli olarak BDP’lilere tepki gösteren vatandaşlardan 20, BDP’lilerin gelmesine destek veren partilerden ise 36 kişi gözaltına alındı. 20 vatandaştan 17’si ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, 3’ünün araması olduğu gerekçesiyle gözaltında tutuluyor. Gazi Caddesi’nde parti binaları bulunan EDP, TKP, Halkevleri ve 78’liler Derneği’nden 36 kişi hem şüpheli hem de mağdur olarak ifadeleri alınarak savcılık talimatı ile serbest bırakıldı.

 


Yorumlar (3)
ali ateş 9 yıl önce
siz ne hakla bu vatansever vekilleri protesto ediyorsunuz?seversiniz sevmezsiniz bunları siz seçmedinizmi?zaten bunlar sevilmeyecek tipler değil,kızdırmayın RTE yi üzmeyin imralıdaki kefereyi,asılmayı hakettiniz kusura bakmayın bundan sonra böyle! işinize gelirse.
misafir. 9 yıl önce
geçen hafta bir halk otobüsünü yaktılar içinde de yolcular vardı, nerde bu olayın failleri yok kaçtılar sokak aralarına gittiler gibi haberler duyuyor okuyoruz, diyeceğim o ki terörü kınamayanlara tepki göstermek suç olmuş, vatana millete özünden bağlı Atatürkün ayak bastığı toprakların çocukları şimdi suçlu oluyorlar, daha büyük bir ceza evi yapın da bütün karadenizi atın içeri
r baysan 9 yıl önce
insanin gulesi geliyor boyle haberleri okuyunca, bir yanda tororustleri serbest birakma hareketleri bir yanda da masum insanlari nasil iceri atariz,nasil sustururuz,nasil icerde fazla tutariz eylemleri.???nerede yetisen cumhuriyet insanlari???

Gelişmelerden Haberdar Olun

@