banner536

banner526

banner533

Şalpazarı ilçesine MOBESE sistemi

Trabzon merkeze bağlı ilçelerde suç oranları düşürmek ve güvenlik birimleri yardımcı olmak amacıyla ilçe merkezlerine mobese sistemleri kuruluyor. Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde Kaymakanlık öncülüğünde, Şalpazarı Belediyesi ve Güvenlik Hizmetleri Derneği

Bölgesel 29.01.2013, 10:33
Şalpazarı ilçesine MOBESE sistemi

Trabzon merkeze bağlı ilçelerde suç oranları düşürmek ve güvenlik birimleri yardımcı olmak amacıyla ilçe merkezlerine mobese sistemleri kuruluyor. 

Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde Kaymakanlık öncülüğünde, Şalpazarı Belediyesi ve Güvenlik Hizmetleri Derneği işbirliği ile, hayırsever iş adamlarından sağlanan maddi destekle fiber kablo döşemesine başlandı.
 
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Şalpazarı Kaymakamı Zihni Yıldızhan, suç oranlarını düşürmek ve güvenlik birimleri yardımcı olmak amacıyla MOBESE'lerin kurulduğunu belirterek, “İlçede yaşanacak her türlü sıkıntının MOBESE kamera sistemi ile daha erken çözüme kavuşması için giriş ve çıkışlar başta olmak üzere ilçe merkezinin muhtelif yerlerine kameralar yerleştirilecek" dedi. 
 
Görüş kalitesi yüksek, kızılötesi özelliği olan ve zoom yapabilen bir sistemin kurulma aşamasında olduğunu belirten Yıldızhan, bu sistemin uzun ömürlü olması için de yer altından fiber-optik kablolarla yapılacağını, çalışmaların hava şartlarının elverişli olması halinde 1 ay içinde tamamlanacağını kaydetti. 
 
Öte yandan Emniyet yetkilileri tarafından tespit edilen yerlere ilk etapta 2 megapiksel görüntü kalitesinde 5 kamera ile yerleştirilecek. Sisteme toplam 35 kamera monte edilebilecek. Altyapı çalışmalarının 34 bin TL'ye mal olması bekleniyor.

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
erdem aksoy 8 yıl önce
Şalpazarına kamera geldi güzel oldu ama.Bu ilçenin daha büyük sorunları var.En önemli sorunlardan birisi hem Ülkenin,hem de Trabzonun ve Şalpazarının sorunu işsizlik büyük kentlere göç.Şalpazarı 2 derenin arasına kurulmuş küçük bir ilçe yılardır kimse ne kolundan ne kanatında tutup onu yerden kaldıramamıştır.Siyasetçilerimizin sadece seçim zamanı ziyaret ettiği ,Yaz geldiğin gurbetçilerle çoşan şenlikler kuran biraz hareketlenen bir ilçe.Belediyenin kısıtlı imkanlarla var olma savaşı ne ilçe içine nede mahallelere yeteri kadar hizmet verebiliyor.Mahallelerin alt yapı yetersizliği her dönem gün yüzünde.Ne içme suyu projesi var ne pis su projesi var ileriki 10-15 yıl içinde bir çalışma yapılmamasa çarpık yapılaşma devam ederse devamlı kirlen

Gelişmelerden Haberdar Olun

@