7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Saldırıda ölen Trabzonlu'nun cenazesi geldi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kars Bölge Müdürlüğüne düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybeden Ahmet Onur Banker'in cenazesi, memleketi Tonya ilçesine getirildi. TÜİK Kars Bölge Müdürlüğünde istatistik memuru olarak görev yapan Banker'in (32) cena

Bölgesel 20.03.2014, 11:55
Saldırıda ölen Trabzonlu'nun cenazesi geldi
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kars Bölge Müdürlüğüne düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybeden Ahmet Onur Banker'in cenazesi, memleketi Tonya ilçesine getirildi.
 
TÜİK Kars Bölge Müdürlüğünde istatistik memuru olarak görev yapan Banker'in (32) cenazesi, Tonya ilçesine bağlı Çayıriçi köyündeki ailesine teslim edildi. Köyde matem havası hissedilirlen Banker'in ailesi gözyaşlarını tutamadı.
 
Banker'in annesi Ülkü, babası Turan ve babaannesi Havva Banker ile diğer yakınları, taziyeleri kabul etti. 
 
Ahmet Onur Banker'in, Ülkü ve Turan Banker çiftinin iki çocuğundan biri olduğu, kardeşinin 6 aydır vatani görevini yaptığı öğrenildi.
 
Kars'ta 7 yıldır çalışan Banker'in, 20 gün önce yıllık izin kullanarak ailesini görmek üzere Çayıriçi köyüne geldiği bildirildi.
 
Banker'in cenaze töreni için yurt dışında bulunan amcasının bekleneceği ve yarın öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından aile mezarlığına defnedileceği ifade edildi.
 
OLAY NASIL OLDU?
 
Kars'ta dün sabah saatlerinde, Atatürk Caddesi'ndeki TÜİK Bölge Müdürlüğüne gelen ve kurumda sosyolog olarak görev yapan Veysi Erim (33), Bölge Müdürü Mehmet Tolon'un da aralarında bulunduğu 6 kişiyi silahla öldürmüş, bir kişiyi yaralamıştı. Görevlilerin ikna etmeye çalıştığı Erim, intihar etmişti.

Yorumlar (1)
isa sayar 8 yıl önce
Çok sevdiğim ve herkes tarafından çok sevilen bir kardeşimizdi. Vefatı hepimizi derinden yaraladı. Kuleler öksüz kaldı. Nur içinde yat.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@