Rizeli'nin Çin aslanı sevgisi

Rizeli genç hayvan sever arkadaşıyla kurduğu küçük çiftlikte Türkiye'de sınırlı sayıda bulunan Çin Aslanı’nı yetiştiriyor. Çin aslanı besleyen Halil Kavalcı, yaptığı açıklamada "Çin Aslanı" isimli süs köpeğini daha çok seviyoruz. Hem köpeklerle zaman geçi

Bölgesel 23.03.2015, 22:58
Rizeli'nin Çin aslanı sevgisi

Rizeli genç hayvan sever arkadaşıyla kurduğu küçük çiftlikte Türkiye'de sınırlı sayıda bulunan Çin Aslanı’nı yetiştiriyor. 

Çin aslanı besleyen Halil Kavalcı, yaptığı açıklamada "Çin Aslanı" isimli süs köpeğini daha çok seviyoruz. Hem köpeklerle zaman geçirmek hemde kendimize gelir elde etmek için arkadaşımla küçük bir çiftlik kurmaya karar verdik" dedi.

 Kavalcı, "Karadeniz bölgesinde o kadar yaygınlaşmamış olmasına rağmen genellikle Ege ve Marmara Bölgesinde yoğun talep var. Çin aslanı hem şekil olarak çok tatlı bir hayvandır. Hem de süs hayvanı olduğu için hayvanseverler tarafından çok sevilmektedir. Çin Aslanı insanların evinde ve kapısında rahatlıkla bakabileceği, kimselere zarar vermeyen ve ısırmayan bir köpek cinsidir. O yüzden ülkemizde çok sevilmektedir" ifadelerini kullandı. 

Türkiye'de çok az sayıda Çin Aslanı bulunduğuna dikkat çeken Kavalcı, "Ülkemize yurt dışından özellikle üretim yapılmasın diye kısır bir şekilde gönderiliyor." diye konuştu. 

Kavalcı, "Sokakta özellikle Çin aslanlarımızı gezdirmek için çıktığımızda yoldan geçen bir insan bile gelip köpeklerle ilgileniyor. Arabasını durdurup inip aşağıya köpeklerimizi seviyor. " şeklinde konuştu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@