banner556

Rizeli elektrik faturasından bıkınca

 Rize'nin Avusor Yaylası'nda köylüler kaynak suyu üzerine santral kurarak köyün elektrik sorununu çözdüler. Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Avusor Yaylası'nda, 10 yıl önce akarsu üzerinde santral kuran köylüler, 100 hanenin elektrik ihtiyacını karşıla

Bölgesel 14.10.2012, 08:30
Rizeli elektrik faturasından bıkınca

 

Rize'nin Avusor Yaylası'nda köylüler kaynak suyu üzerine santral kurarak köyün elektrik sorununu çözdüler.
 
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Avusor Yaylası'nda, 10 yıl önce akarsu üzerinde santral kuran köylüler, 100 hanenin elektrik ihtiyacını karşılayıp fatura ödeme derdinden kurtuldular.
 
Yayla sakinlerinden Mustafa Kuyumcu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi hepsini rahatlıkla kullanıyoruz. Santral sayesinde hem yayla evlerimizin aydınlanmasını gerçekleştirdik hem de boşa akan suyu değerlendirdik.'' dedi.
 
Çoğunluğu ahşap ve taş kullanılarak inşa edilen evlerin yapısı, bölgeyi ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin de dikkatini çekiyor.
Yorumlar (1)
adil türk 8 yıl önce
Okadar pahalı ki .2 kalem de en asgari bir ailenin gideri 150 tl..Her türlü verilen hizmette sömürü sistemi kurulmuş.Bir zorluk yaşadıkları zaman hemen zam zam.Bu gün devlette Vatandaşına verdiği vergilerle kendini kurtarmaya çalışıyort.Alternatifi artık kalmadı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@