Rize'de sır perdesi aralanıyor

Rize'de dün akşam saatlerinde yaşanan aynı aileden 1'i çocuk 3 kişinin ölümü ve 1 çocuğun da ağır yaralanması ile sonuçlanan cinnet olayında sır perdesi aralanıyor. İslampaşa Mahallesi Barbaros Sokak Kervan Apartmanı 3. katta gerçekleşen ve polis memuru Ç

Rize'de sır perdesi aralanıyor

Rize'de dün akşam saatlerinde yaşanan aynı aileden 1'i çocuk 3 kişinin ölümü ve 1 çocuğun da ağır yaralanması ile sonuçlanan cinnet olayında sır perdesi aralanıyor.

İslampaşa Mahallesi Barbaros Sokak Kervan Apartmanı 3. katta gerçekleşen ve polis memuru Çağatay Olgun'un (35) işlediği sanılan cinayetle ilgili Rize Emniyet Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaparken, cinayetin polis memurunun eşi Gülseren Olgun (33) tarafından işlenmiş olabileceği belirtiliyor. Açıklamada ''Olayla ilgili görülebilir ilk bulgularda polis memuru Çağatay Olgun'un yan tarafından iki adet ateşli silah yarası, Altuğ Berk Olgun'da (4) birden fazla ateşle silah yarası, Gülseren Olgun'da (33) göğüs üzerinde bir tek ateşli silah yarası ve yaralı Mustafa Gökberk Olgun da (7) birden fazla ateşli silah yarası olduğu görülmüştür. Görünür bulgulara göre olayın Gülseren Olgun tarafından gerçekleştirildiği ve daha sonra aynı silahla kendini vurduğu tahmin edilmektedir'' ifadelerinde yer verildi.

Olayın yaşandığı evde 2 savcı ve 2 adli tıp doktoru tarafından yapılan incelemeler saat 03.30'a kadar sürerken, inceleme sonrası cesetler Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Yapılan ilk incelemede cinnet olayının saat 16.30 sularında gerçekleştiği ve bu sırada alt komşunun silah seslerini duymasına rağmen olayı ciddiye alıp polisi aramadığı ortaya çıktı. Apartmanda görevli kapıcının çöp almak için zile basmasına rağmen kapı açılmayınca yöneticiyi çağırdığı ve aynı mahallede oturan başka bir polis arkadaşının apartmana çağırıldığı öğrenildi. Kapıya gelip telefonu çaldıran polis memurunun evin içinden telefon sesi gelmesine rağmen kapı açılmayınca polis merkezinin aranarak yardım istendiği belirlendi. Nöbetçi savcı tarafından saat 20.30'da kapının kırılması için izin verilirken, kapı kırılıp içeri girildiğinde olayın ortaya çıktığı ve yaralı çocuk Mustafa Gökberk Olgun'un hemen ambulansla Rize Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak ameliyata alındığı öğrenildi. 4 saat ölüm kalım mücadelesi veren Olgun'un hayati tehlikeyi atlattığı bildirildi.

Rize Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, gece geç saatlere kadar olay yerinde bulunurken, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı da olay yerine gelerek kendisine başsağlığı diledi.

RİZE'DEKİ CİNNET OLAYINDA ŞAŞIRTAN GELİŞME
- RİZE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, OLAYIN ARDINDAN YAPTIĞI YAZILI AÇIKLAMADA, CİNAYETİN ANNE TARAFINDAN İŞLENMİŞ OLABİLECEĞİNİ KAYDETTİ

Rize'de dün akşam saatlerinde yaşanan cinnet olayında şaşırtıcı bir gelişme yaşandı. Daha önce polis memuru Çağatay Olgun'un (35) işlediği sanılan cinayetle ilgili Rize Emniyet Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, cinayetin polis memurunun eşi Gülseren Olgun (33) tarafından işlenmiş olabileceği kaydedildi.

Açıklamada şöyle denildi:
''Olayla ilgili görülebilir ilk bulgularda polis memuru Çağatay Olgun'un yan tarafından iki adet ateşli silah yarası, Altuğ Berk Olgun'da (4) birden fazla ateşle silah yarası, Gülseren Olgun'da (33) göğüs üzerinde bir tek ateşli silah yarası ve yaralı Mustafa Gökberk Olgun da (7) birden fazla ateşli silah yarası olduğu görülmüştür. Görünür bulgulara göre olayın Gülseren Olgun tarafından gerçekleştirildiği ve daha sonra aynı silahla kendini vurduğu tahmin edilmektedir''

Açıklamada olay yerinde polis memuruna ait beylik silahı ve çok sayıda boş kovan bulunduğu belirtilirken, yaralı çocuğun hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler