banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Rize'de okunmaya değer bir olay

Rize’de sahilden 500 metre içeride evinin bahçesindeki atölyede 6 metre uzunluğunda tekne yapan Rizeli usta, şimdi tekneyi atölyeden nasıl çıkartacağını düşünüyor.Rize merkeze bağlı Alipaşa köyünde Recep Baykuş (36) isimli tekne ustası denizden 500 metre

Bölgesel 10.11.2010, 12:43
Rize'de okunmaya değer bir olay

Rize’de sahilden 500 metre içeride evinin bahçesindeki atölyede 6 metre uzunluğunda tekne yapan Rizeli usta, şimdi tekneyi atölyeden nasıl çıkartacağını düşünüyor.

Rize merkeze bağlı Alipaşa köyünde Recep Baykuş (36) isimli tekne ustası denizden 500 metre içeride bulunan evinin bahçesindeki atölyede tekne imal ediyor. Bahçesindeki atölyede 6 metre uzunluğunda polyesterden tekne yapımına başlayan usta, teknenin tamamlanmasının ardından tekneyi 1.5 genişliğinde kapısı bulunan atölyeden nasıl çıkartacağının yollarını arıyor. Rizeli usta tekne tamamlandığında gerekirse kapıyı kırmayı, yeterli olmazsa atölyeyi yıkmayı düşünüyor.

Baykuş, bürokratik zorluklardan dolayı sahilde imalat yapamadığını belirterek, “Rize’de ilk kez biz polyesterden tekne imal ediyoruz. Sahilde bürokratik zorluklardan dolayı üretim yapamadığım için sahilden 200-300 metre içerisinde evimin bahçesinde bu atölyeyi oluşturdum. Küçük tekneler yaptığım için vinç yardımı ile bu tekneleri kamyonlara yükleyip sahile indirebiliyoruz. Bu ilginç karşılanmamalı. Ankara’da 20 metre uzunluğunda bir tekne imal edilip tırlar ile İstanbul’a taşındı. Bu mümkün” dedi.

Rizeli usta Recep Baykuş, “Tekneyi atölyeden nasıl çıkartacaksınız ?” sorusuna, “Gerekirse kapıyı kıracağım. Olmadı, atölyeyi yıkarız” dedi. Baykuş, 6 metre uzunluğundaki bir teknenin ne kadar sürede tamamlandığı sorusuna ise “Biz prensip gereği müşterilerimize süre vermiyoruz” şeklinde ilginç bir cevap verdi. Baykuş, tekne maliyetinin iş bittikten sonra ortaya çıktığını belirterek yinede 6 metre uzunluğundaki bir teknenin içi boş maliyetinin ortalama 15 bin TL civarında olduğunu belirtti.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@