7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Rize'de Kamyonet Havuz

Rize'nin Pazar ilçesinde aşırı sıcaklardan bunalınca Karadeniz zekasını devreye sokan bir vatandaş pratik bir çözüm buldu. Elektrik malzemesi satan Ayhan Basa ile ev aletleri tamirciliği yapan Zeki Özdemir, çift kabin kamyonetin kasasına naylon yerleştirm

Bölgesel 01.08.2007, 12:41
Rize'de Kamyonet Havuz

Rize'nin Pazar ilçesinde aşırı sıcaklardan bunalınca Karadeniz zekasını devreye sokan bir vatandaş pratik bir çözüm buldu. Elektrik malzemesi satan Ayhan Basa ile ev aletleri tamirciliği yapan Zeki Özdemir, çift kabin kamyonetin kasasına naylon yerleştirmek suretiyle bir havuz oluşturdu.

Havuzu suyla dolduran esnaf, böylece günün her saatinde havuza girerek serinlemeyi tercih ediyor. Zeki Özdemir, pazar günü haricinde denize gitmek için fırsat bulamadıklarını belirterek, "Biz de madem denize gidemiyoruz  arabanın arkasını havuza çevirip günün belli saatlerinde serinlemek için içine girelim dedik. İyi de oluyor. Arabanın içi bize yetiyor. Zaten iş yok. Sıcaktan bunalınca kamyonet havuza girip serinliyoruz" dedi.


Öte yandan Rize, son 27 yılın en sıcak gününü yaşadı. Rize'de bugün ölçülen hava sıcaklığı 37 dereceye ulaştı. Meteoroloji kayıtlarına göre, Rize'de en son 1980 yılının mayıs ayında hava sıcaklığı 38 dereceye ulaşmıştı. Öte yandan Rize'de nem oranı yüzde 70 olarak ölçüldü.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@