banner536

banner526

banner533

Rize'de dere üzerindeki binalar yıkılıyor

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Belediye'nin 'yaşanabilir Rize' hedefi kapsamında Dere yataklarını açma konusunda yoğun bir çalışma programı takip etmekteyiz.Bugünde SSK eski hastahanesi yanında, Lokman Hekim sokaktaki dere üzerinde bulunan ve işgali

Bölgesel 22.01.2013, 19:44
Rize'de dere üzerindeki binalar yıkılıyor

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Belediye'nin 'yaşanabilir Rize' hedefi kapsamında Dere yataklarını açma konusunda yoğun bir çalışma programı takip etmekteyiz.

Bugünde SSK eski hastahanesi yanında, Lokman Hekim sokaktaki dere üzerinde bulunan ve işgaliyesi devam etmekte olan, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 75. Maddesi gereği (demontabil) bir dükkanın yıkımını gerçekleştirdik.

Rize'de özellikle kış aylarında dere yataklarında meydana gelebilecek debi yükselmeleri sonucunda oluşabilecek dere taşmalarını önlemeyi amaçladığını belirten Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, dere yataklarının açılması çalışmalarının süreceğini bildirdi.
 
Bu kapsamda Değirmendere'nin, Devlet Su İşleri (DSİ ) 22. Bölge müdürlüğü Rize Merkez Şehir içi dereleri taşkın koruma projesi ihalesi nin yapıldığı bilgisinin altı çizildi.

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
kadirbilir 8 yıl önce
yani sökülüp takılabilen bir yapı, bravo büyük bir iş başarmış rize belediyesi, peki geri kalan demontabl olmayan betonarme yapılar ne olacak? bir dahaki sele kadar herkes gözünü kapatacak, herşey düzelecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@