vardallar

Rize Fındıklı'da Heyelan

Rize'nin Fındıklı ilçesine bağlı Yaylacılar köyünde, sağanak yağış nedeniyle meydana gelen heyelan sonucu köy yolu hasar gördü, 3 ev tedbir amaçlı boşaltıldı.Köy Muhtarı Zeki Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün gece etkili olan sağanak sebebiyle

Bölgesel 18.08.2007, 21:02
Rize Fındıklı'da Heyelan

Rize'nin Fındıklı ilçesine bağlı Yaylacılar köyünde, sağanak yağış nedeniyle meydana gelen heyelan sonucu köy yolu hasar gördü, 3 ev tedbir amaçlı boşaltıldı.

Köy Muhtarı Zeki Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün gece etkili olan sağanak sebebiyle köyden geçen Arılı Deresi'nin taştığını belirtti.

Buna bağlı olarak 7 kilometrelik köy yolunda heyelanlar meydana geldiğini ifade eden Yıldız, ''Köy yolumuz büyük ölçüde hasar gördü. Köy merkezine kadar olan yol kepçeler yardımıyla açılarak kontrollü olarak ulaşım sağlanmaya başlandı. Ancak ulaşımın sağlanamadığı mahalle yollarımız var. Dozerlerle buralardaki yolları da ulaşıma açacağız'' dedi.

Heyelan tehlikesine karşı 3 evin boşaltıldığını kaydeden Yıldız, enerji nakil hatları ile ekili arazilerin de zarar gördüğünü kaydetti.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@