Piyango Trabzonluya çıktı

Türkiye'deki Milli Piyango İdaresi'nin Ankara'da yapılan yılbaşı özel çekilişinde 25 milyon TL'lik büyük ikramiye '9025160' numaralı çeyrek bilete isabet etti ve büyük ikramiye 4'e bölündü. Çeyrek biletlerden birinin talihlisi Lefkoşa'da oturan Bülent ve

Bölgesel 03.01.2009, 16:35
Piyango Trabzonluya çıktı
Türkiye'deki Milli Piyango İdaresi'nin Ankara'da yapılan yılbaşı özel çekilişinde 25 milyon TL'lik büyük ikramiye '9025160' numaralı çeyrek bilete isabet etti ve büyük ikramiye 4'e bölündü. Çeyrek biletlerden birinin talihlisi Lefkoşa'da oturan Bülent ve Fatoş G. çifti oldu. Talihlinin aldığı 4 biletten birine büyük ikramiye diğerlerine amorti çıktı.


Lefkoşa'daki bir apartmanda oturan ve iki çocuğu bulunan Bülent-Fatoş G. çifti, ikramiyenin kendilerine çıktığını çekilişten 1 gün sonra öğrendiklerini söyledi. Aslen Trabzonlu olan 35 yaşındaki Bülent G., KKTC Polis Genel Müdürlüğü'ne bağlı özel timde görev yapıyor. Eşi Fatoş G. orta dereceli okulda öğretmenlik görevini sürdürüyor. Talihli çift, röportaj yapıldığı sırada bir takım çekincelerinden dolayı görüntü ve fotoğraf çekilmesini istemedi.


Herkesin olduğu gibi kendisinin de hayalleri olduğunu ifade eden çift, şu anda oturdukları apartman katından taşınıp müstakil bir eve geçmek istediklerini ifade etti. Bülent G., fazla hayali olmadığını ancak, eşine Mercedes marka araba almak istediğini kaydetti. Bülent G., KKTC'deki bütün bankaların genel müdürlerinin kendisini arayıp kendi bankaları ile çalışması istediğini belirterek ancak, memur maaşının yattığı banka olan İş Bankası ile anlaştığını ve bileti de onlara verdiğini söyledi. Kazandığı paranın bir kısmıyla da ihtiyacı olan kişilere yardımda bulunmayı düşündüğünü ifade eden Bülent G., aslen Trabzonlu olduğunu ve Kıbrıs'a Doğu Akdeniz Üniversitesi'ne okumaya geldiğini ve İngilizce bölümünde okuyan Kıbrıslı eşi Fatoş hanım ile tanışıp evlendikten sonra KKTC'de kaldıklarını söyledi.


Kıbrıs'a çıktığı belirtilen büyük ikramiye biletini satan seyyar bayii Hasan Okur, 6 milyon 250 TL değerindeki bileti kendisinin sattığını öğrenince büyük sevinç yaşadığını söyledi.

Bilet satıcısı, çeyrek biletin talihlisi olan Bülent ve Fatoş G. çiftinin sürekli müşterisi olduğunu ve piyango biletini her zaman kendisinden aldıklarını ifade etti. 1999 yılında meydana gelen Adapazarı depreminde bütün mal varlığını kaybederek Kuzey Kıbrıs'a yerleşen bilet satıcısı Hasan Okur, 10 yıldan bu yana yaptığı satışlarında 2-3 kişinin talihli olduğunu bu nedenle şanslı bayii olduğunu kaydetti.
Yorumlar (4)
Sedat Köroglu 12 yıl önce
Bu para bana gelse, yemin ederim 2mio`nunu Trabzonspora veririm. O verdigim paralya ise yildiz futbolcu isterim. Insallah bu kazanan kisi de Trabzonsporu tanir. Allah ona verdi, o da azicik Trabzonspora versin.
kalecikli 12 yıl önce
hemşerilerime 9 trilyon spor toto 6 trilyon piyangodan çıkmış olmasına çok sevindim şahsen benim düşüncem TRABZONSPOR a 2-3 trilyonunu verene kadar ki bu para kulüpler bazında büyük para olmamasıyla beraber yanlış transfer politikasıyla kolayca heba olabilecek paralardır.Bunun yerine bu paraların memleketimizde kalması için hem memleket insanıma iş sahası açılması ve istihtama katkı sağlaması için fabrikalar kurulması taraftarıyım uzun vade de memleketimiz için daha faydalı bir iş olacağını temenni ederim.İki tarfta kazançlı çıkmış olur.
yoco 12 yıl önce
bise de demek istemiyodum..Kıbrısda kimi tanıyolar ki Trabzonsporumuzu tanısınlar..

Sözüm bu Trabzonluya değil.. Kıbrıs beklediğim gibi bir yer değil.. Vatan sevgisi 0 Toprak sevgisi 0

Gerci adamlarında savunduğu birseyler var..

Diyolar ki gidip elin adamlarına vatan sevgisi olmayanlara burda toprak verdiler.. Onlar bizden cogunluk oldu.. falan filan.. Türkiye bunları başımıza saldı dedi.. Orda duuuuR dedim.. (;

ßen basladm konusmaya..

Ama tabi 2 m TL TRabzonspor'a verse unutulmayanlar arasına girer o ayrı dava..
COCOSabri 12 yıl önce
ya lütfen biraz gerçekçi olalım, fanatiğiz Trabzon uğruna her şeyi göze alırız da bu 2-3 trilyon lafo komik kalıyo kolay değil o işler biraz gerçekçi olalım :)) dimi y0c0:))

Gelişmelerden Haberdar Olun

@