Pazar'da balık avı başladı

 Denizlerde av yasağının sona ermesinin ardından Pazarlı balıkçılar, Kirazlık Limanı'ndan denize açılarak "vira bismillah" dedi. Artvin-Rize Su Ürünleri Kooperatifler Birliği Başkanı ve Pazar Kirazlık Limanı Kooperatif Başkanı Barış Zaman, yaptığı açıklam

Bölgesel 01.09.2014, 14:41
Pazar'da balık avı başladı

 Denizlerde av yasağının sona ermesinin ardından Pazarlı balıkçılar, Kirazlık Limanı'ndan denize açılarak "vira bismillah" dedi. 

Artvin-Rize Su Ürünleri Kooperatifler Birliği Başkanı ve Pazar Kirazlık Limanı Kooperatif Başkanı Barış Zaman, yaptığı açıklamada, 15 Nisan'da başlayan genel av yasağının, gırgır gemileri için 31 Ağustos gece yarısından itibaren sona erdiğini ve yeni av sezonunun başladığını belirtti.

Balık avı sezonunun herkes için hayırlı, bol ve bereketli olmasını dileyen Zaman, "Geçen sene beklentilerimizin çok altında av oldu. Özellikle hamside müthiş azalma oldu. İnşallah bu sezon istediğimiz balığı ağlarımızda, kasalarımızda bol şekilde görerek vatandaşlarımızın da ucuz balık yemelerini sağlarız" dedi.

Zaman, bu av sezonunda palamut, çinekop ve hamsinin bol olmasını beklediklerini de sözlerine ekledi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@