Özak Trabzon'da Dershane Açtı

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, ''Bizim bir eğitim ordumuz var. Bu bir beşeri sermayedir. Bu zenginliktir. Bunları iyi eğittiğimiz zaman 21. yüzyıl bizim yüzyılımız olacaktır'' dedi.Trabzon'da bir dershanenin açılış törenine katılan Özak, bu

Özak Trabzon'da Dershane Açtı

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, ''Bizim bir eğitim ordumuz var. Bu bir beşeri sermayedir. Bu zenginliktir. Bunları iyi eğittiğimiz zaman 21. yüzyıl bizim yüzyılımız olacaktır'' dedi.

Trabzon'da bir dershanenin açılış törenine katılan Özak, burada yaptığı konuşmada, 21. yüzyılın, bilgiyi elinde tutanların yüzyılı olacağını belirterek ''Çok şükür bunun bilincindeyiz. Muasır medeniyetleri bize hedef gösteren büyük Mustafa Kemal Atatürk'ün bu talimatını yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz'' dedi.

Muasır medeniyetlere ulaşmanın, bilgiye ve teknolojiye ulaşmakla mümkün olabileceğini ifade eden Özak, ''O da eğitimle oluyor. Çok şükür insanımız, vatandaşlarımız yemiyorlar, giymiyorlar, çocuklarını eğitmek için her türlü fedakarlıkta bulunuyorlar'' diye konuştu.

Özak, 17 Eylülde başlayacak yeni eğitim öğretim yılında, tüm kademeleri katıldığında toplam 20 milyon gencin ilk ve orta öğretim, üniversite, üniversiteye hazırlık gibi alanlarda eğitim görmeye başlayacağını hatırlatarak şöyle devam etti:

''Bizim bir eğitim ordumuz var. Bu bir beşeri sermayedir. Bu zenginliktir. Bunları iyi eğittiğimiz zaman 21. yüzyıl bizim yüzyılımız olacaktır. Sınıflarımız ortalama 23-24 kişi. Çok güzel bir ortalama. İdeale yaklaşmışız. Okul öncesi eğitimde Trabzon yüzde 40'ları aşmış. İnşallah yüzde 50-60'ları aşacak. Bu da çok güzel bir gelişme. Trabzon bir eğitim, sağlık, kültür, sanat şehri.''

Özak daha sonra, Trabzon Valisi Nuri Okutan ile kurdelesini keserek dershaneyi hizmete açtı.

Dershanede çeşitli incelemelerde bulunan Özak ile Okutan bir süre baş başa görüştü.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler