Osman Kol davasında müebbet hapis

Haber61 - Haber Merkezi - Trabzon'un Sürmene İlçesinde meydana gelen ve kayıtlara fail meçhul olarak düştükten bir yıl sonra Trabzon Emniyeti Cinayet Büro ekipleri tarafından aydınlatılan 64 yaşındaki Osman Kol cinayeti zanlısına ömür hapis cezası verildi

Bölgesel 10.12.2014, 00:25
Osman Kol davasında müebbet hapis

Haber61 - Haber Merkezi - Trabzon'un Sürmene İlçesinde meydana gelen ve kayıtlara fail meçhul olarak düştükten bir yıl sonra Trabzon Emniyeti Cinayet Büro ekipleri tarafından aydınlatılan 64 yaşındaki Osman Kol cinayeti zanlısına ömür hapis cezası verildi.

2 ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada olayın faili olduğu ileri sürülen zanlı R.A. Adam öldürmeye tam teşebbüs suçundan müebbet hapse mahkum edilirken cinayet sonrası hırsızlık yaptığı gerekçesi ile ise 4 yıl daha cezasına eklendi.

Bir süre önce Haber Merkezimizi arayarak aileleri tarafından Raşit K'nın suçsuz olduğunu ileri süren kardeşi iddiaları ise mahkemede de görüşüldü ve Raşit K'nın olayla alakası olmadığı gerekçesi serbest bırakıldı.

 - Olayın Geçimişi  - 16 - 12 - 2013 - 

[PAGE]
Trabzon’un Sürmene ilçesinde bir yıl önce hırsızlık yapmak için girdikleri evin sahibini tüfekle vurarak öldüren zanlıları 1 yıl sonra emniyet müdürlüğü cinayet masa bürosu  ekiplerinin  titiz çalışması sonucu yakalanarak göz altına alındı.
 
Trabzon’da 09.11.2012 tarihinde Sürmene İlçesine bağlı Batıdağ küme evlerinde evine giren hırsızlar tarafından öldürülen 68 yaşındaki Osman Kol’un cinayet zanlıları gözaltına alındı. Trabzon Emniyet Müdürlüğüne bağlı ağır Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Sürmene ilçesinde yapılan çalışmalar sonucunda şüpheliler R.A. (43)
 
R.K. (51) S.M. (59) H.A. (54) O.A. (53) R.A. (46) H.A. (60) ve R.H. E. (42) gözaltına alınarak Trabzon Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Gözaltına alınarak dedektifler tarafından gerçekleştirilen sorgulamalarında R A suçunu itiraf etmesi sonucu 1 yıldan beri faili meçhul cinayet olarak kayıtlara düşen cinayet aydınlatılmış oldu.
 
Cinayet zanlıları olarak göz altına alınan S. M., H A., O.A.  R.A., H. A.  ve R. H. E. sorgulamalarının sevk edildikleri savcılık tarafından serbest bırakılırken,  sucunu itiraf eden zanlılardan R A ve  R K çıkarıldıkları  nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Trabzon Bahçecik ‘E’ Tipi Cezaevine gönderildiler.
 
BEN VURDUM, PİŞMANIM
 
Trabzon Emniyet Müdürlüğü Ağır Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerinin sıkı takibi sonucu gözaltına alınan cinayet zanlılarından R. A. suçunu itiraf etti. Ağır Suçlar Şube Müdürlüğünün sıkı takibi sonucunda 1 yıl sonra çözülen faili meçhul cinayetin zanlılarından R. A., suçunu itiraf etti. R.A. polisteki ifadesinde ise, ’Maktul Osman KOL isimli şahsın ikametine arkadaşım R.K. ile birlikte belli zamanlarda hırsızlık amaçlı giriyorduk. Olay günü Maktul Osman KOL isimli şahıs beni gördü. Bende kendisini tüfekle vurdum. Olay anında da yanımda R.K.’ da vardı. Pişmanım’ dedi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@