banner491

Ortahisar cazibe merkezi olacak

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu yeni hizmet binalarına taşınan Lokantacılar Odası'nı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Başkan Gümrükçüoğlu geleceğin cazibe merkezi olacak Ortahisar’a böylesine güzel bir eser kazandır

Ortahisar cazibe merkezi olacak

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu yeni hizmet binalarına taşınan Lokantacılar Odası'nı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Başkan Gümrükçüoğlu geleceğin cazibe merkezi olacak Ortahisar’a böylesine güzel bir eser kazandırdıklarından dolayı Oda Başkanı Kemal Kadakal’a teşekkür etti.

Başkan Gümrükçüoğlu, Trabzon’un önemli tarih merkezlerinden biri olan Ortahisar Mahallesi’ni tarih, turizm ve alışveriş merkezi yapmak için Trabzon Valiliği, TOKİ ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışma başlattıklarını hatırlatarak, “İlk adım olarak mimar ve mühendislerden oluşan 20 kişilik grup tarihi binaların röleve ve avan proje çalışmalarını sürdürüyor. Ortahisar ve Pazarkapı Mahalleri'ni kapsayan Koruma İmar Planı sınırları içersinde kalan tarihi mekanda yapılacak olan kentsel yenileme ve canlandırma çalışmaları ile bu alan Trabzon'un en önemli merkezlerinden biri haline getirilecek” diye konuştu.

Başkan Gümrükçüoğlu Trabzon'u geleceğe taşımak için yaptıkları çalışmalarda sivil toplum örgütleri, odalar ve kamu kurum kuruluşlarının görüşlerinin kendileri için önemli olduğunu belirterek birlik ve beraberlik içerisinde kente en iyi hizmete yapmak için gayret gösterdiklerini dile getirdi.

Trabzon Lokantacılar Odası Başkanı Kemal Kadakal ise ziyaretlerinden dolayı Başkan Gümrükçüoğlu’na teşekkür ederek, “Ortahisar Trabzon için önemli bir tarihi merkezlerinden biri. Odamızı restore ettiğimiz bu tarihi binaya taşıdıktan sonra çevremizdeki tarihi eser ev sahipleri kendi evlerinin restore edilerek değişik şekilde değerlendirmek için bizlerden görüş ve yardım talep ediyorlar. Valiliğimiz, belediyemiz ve TOKİ’nin başlattıkları proje ile birlikte Ortahisar cazibe merkezi haline gelecektir “ diye konuştu.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
fata
fata - 9 yıl Önce

Yani belediye başkanı da Trabzonda ne görürse ona sahip çıkıyor.. Volkan abiyi hükümetin yaptığı işlere sahip çıkıyor yapıyor diye söylüyordu. Şimdi kendisi ne yapıyor.. Orhan abi söyle.. Ne yapıyorsun... Ama boşver 3 ay sonra nasılsa istifa edip Ankaraya kaçacaksın...Tabii ki seni harcamazlarsa..Belki de 6. sıraya koyarlar.. 6 milletvekili almak için!!!!

orka
orka - 9 yıl Önce

Yahu bu akepeliler adamı gülmekten öldürürler, Volkan Abi lafını kopyalayıp Orhan Abi yapınca Volkan Canalioğlu'nun hizmetlerini de kopyalamış olmuyorsunuz. Broşürleri hala elimde 61 projenin, seçim zamanı akepeli arkadaşların eline vereceğim bu broşürü incelesinler diye.

karsiyanlal
karsiyanlal - 9 yıl Önce

bence başkan istifa etmez. bunu yaparsa başbakan bilirki trabzondan oy çıkmaz, örnek olarak melih gökçek,, olsaydı o milletvekili olurdu..

Ahmert
Ahmert - 9 yıl Önce

ne diyim size. sıfr parti körlüğünüzden dolayı birisi iyi de olsa sizin çin kötüdür. bu sizhniyet değişmediği sürece szin yüzünüzden biz de çüyüyeceğiz. hani derer ya biz chp liyiz ne kadar kötü olsada chp ye verirler. yahu ver ama chp iyi olduğu içn ver kötü olursa başkasına ver.

osmanlee
osmanlee - 9 yıl Önce

trabzon en sonunda icraat peşinde koşan bir beldiye başkanına kavuştu.kentsel dönüşümde geç bile kaldı trabzon.zararın neresinden dönersen kardır.başkanımız eleştirileri fazla muhatap kabul etmiyor gördüğüm kadarıyla.işine bakıyor.

orka
orka - 9 yıl Önce

Sanırım yeni moda "eleştirileri kabul etmiyor başkan" oldu, eh zaten eleştiri kabul etmeyen bir siyasetçi dünya'da olsa olsa nerede olabilir, evet doğru cevap; Türkiye/Trabzon.

banner441

banner472