banner491

Organlarıyla örnek vali seçildi!

Vali Enver Salihoğlu, organ bağışı bilincinin ailede başlaması ve okullarda sürdürülmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi:“Türkiye’de 30 yıl önce kanun çıkmasına rağmen, yeterli tanıtım ve bilgi olmaması sebebiyle organ bağışı istenilen düzeye gelme

Organlarıyla örnek vali seçildi!

Vali Enver Salihoğlu, organ bağışı bilincinin ailede başlaması ve okullarda sürdürülmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi:

“Türkiye’de 30 yıl önce kanun çıkmasına rağmen, yeterli tanıtım ve bilgi olmaması sebebiyle organ bağışı istenilen düzeye gelmedi. Organ bağışı sağlık açısından olduğu kadar, toplumsal barışı sağlaması açısından da büyük önem taşımaktadır. Konuya herkesin duyarlılık göstermesi gerekiyor. Herkesi organ bağışında bulunmaya davet ediyorum. Türkiye’de organ bağışı konusunda istenilen düzeyin yakalanabilmesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir.”

Vali Enver Salihoğlu, Gümüşhane’de organ bağışı konusunda halkı bilinçlendirmek için yoğun çalışma yaptıklarını, halkın yoğun olarak bulunduğu bölgelerde tanıtım standları açtıklarını belirterek, “Ben de vatandaşlara örnek olması bakımından geçtiğimiz günlerde gerekli belgeleri imzalayarak tüm organlarımı bağışladım” diye konuştu.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
tanery
tanery - 9 yıl Önce

organ bağışlama konusunda göstermiş olduğunuz örnek davranıştan ötürü teşekkür ediyorum sayın valim....... lakin torul baraj gölünde balık yetiştiriciliği yapmakta olan mühendis ve işçi arkadaşlarımız yüzlerce metre engebeli arazide yem çuvallarını sırtında taşıyarak ekonomiye katkı sağlamaya çalışıyor. yol sorununu mülki amir olarak siz çözmelisiniz. lütfen duyarsız kalmayın artık!..

SIRADAKİ HABER

banner441