alexa metrics

banner536

Ordu'lu 3 kardeşten haber alınamıyor

İşçilerin gözü yaşlı yakınları Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istiyorlar.Bir inşaat firması tarafından Irak’a inşaatlarda çalışmaya götürülen Kumrulu üç kardeş Zülkarneyn, Hüseyin ve Lokman Orta’dan ailesi bir haber

Bölgesel 04.02.2013, 11:38
Ordu'lu 3 kardeşten haber alınamıyor

İşçilerin gözü yaşlı yakınları Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istiyorlar.


Bir inşaat firması tarafından Irak’a inşaatlarda çalışmaya götürülen Kumrulu üç kardeş Zülkarneyn, Hüseyin ve Lokman Orta’dan ailesi bir haber alamıyor. Aldıkları bilgiye göre, yaklaşık 15 gün önce Irak’tan işleri bitip dönüş yolunda kaçak işçi diye yakalanarak hapse atılan işçi kardeşlere ulaşılamıyor ve şirket yetkilileri de tam olarak bir cevap veremiyor. İşçilerin annesi Arife Orta, “Oğullarının dönüş yolunda hapse atıldığını duyduk. Sebebini tam olarak bilemiyoruz. Kaçak işçi olarak hapse atıldığını söylüyorlar. Oğullarımı babasız büyüttüm. Birçok yere başvurmamıza rağmen bugüne kadar hala bir netice alamadık. Evde gelinlerim ve 6 torunum perişan vaziyetteler. Yetkililerden ve özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ve Başbakanımız Tayyip Erdoğan’dan bizlere sahip çıkmalarını istiyor ve çocuklarımı kurtarmalarını bekliyorum” dedi.


İşçilerden Aynur Orta ise, “Eşim Bağdat’a gittiklerinden beri beni her gün arardı. Ama hapse atıldıkları günden iki gün önceki görüşmemizde kardeşleriyle birlikte kaçak işçi olmaları sebebiyle tutuklandıklarını, şirketin kendilerine sahip çıkmadığını ve 2 gündür aç ve susuz bırakıldıklarını söyledi. Kendisiyle bir daha görüşemedik” diye konuştu.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@