Ordu'da yaban domuzları köylere indi!

Mesudiye, Gölköy ve Perşembe ilçeleri köylerinde yaban domuzlarıyla mücadele için Ordu Avcılar ve Atıcılar Derneği üyeleri sürek avı başlattı. Gölköylü Avcılar av esnasında büyük domuz sürüsüne rastladı.CEP TELEFONLARIYLA GÖRÜNTÜLEDİLERDomuzları yaklaşık

Bölgesel 16.12.2013, 20:54
Ordu'da yaban domuzları köylere indi!

Mesudiye, Gölköy ve Perşembe ilçeleri köylerinde yaban domuzlarıyla mücadele için Ordu Avcılar ve Atıcılar Derneği üyeleri sürek avı başlattı. Gölköylü Avcılar av esnasında büyük domuz sürüsüne rastladı.

CEP TELEFONLARIYLA GÖRÜNTÜLEDİLER

Domuzları yaklaşık bin 200 metre mesafeden seyreden Avcılar, cep telefonlarıyla domuz sürüsünü görüntüledi.

"SÜREK AVI KURDUK"

Perşembe İlçesi Yumrutaş Köyü'nde ise Avcılar Derneği üyeleri av tüfekleri ve köpeklerle sürek avı düzenledi. Avcılar, ormanlık alanda domuzlardan 8'ini vurdu. Avcılardan Yavuz Kalyoncu, köylülerin sürek avı için kendilerinden yardım istediklerini belirterek, "Kış mevsiminde arazide yiyecek bulamayan domuzların sürü halinde köylere indiğini öğrendik. Köylüler korkudan dışarıya çıkamadıklarını söylediler. Bizde köyde sürek avı düzenledik. Bu avda 8 domuz vurduk. Köylülerimizden gelen yardım talepleri karşısında sürek avını sürdüreceğiz." dedi.

ordu-da-ac-kalan-yaba-5-81900_b.jpg


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@